Keňský "James Bond" chtěl získat práci a skočil na vrtulník opozičního politika

ČTK ČTK
27. 1. 2017 22:35
K nezvyklému kroku se odhodlal osmadvacetiletý Julius Mwithalii Kiyuki, který chtěl získat práci u šéfa keňské opoziční strany Raily Odingy. Naskočil totiž na vzlétající vrtulník politika. Pilot si ho naštěstí po několika minutách všiml a začal klesat, aby mu umožnil seskočit. Muž utrpěl lehká zranění zad. "Jsem velkým fanouškem Raily Odingy a nechtěl jsem, aby mě tu nechal. Vlastně jsem od něj, vzhledem k finančním problémům, se kterými se potýkám, chtěl práci," řekl Kiyuki. Nešťastník vypověděl, že potřebuje uživit svých pět sourozenců, kterým otec usekal ruce mačetou.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Dalibor Sosna

Nairobi - Na vzlétající vrtulník šéfa keňské opoziční strany Raily Odingy naskočil muž, který chtěl politika požádat o práci. Naštěstí neutrpěl vážná zranění. O incidentu, který se stal ve městě Meru ve východní Keni, informoval v pátek zpravodajský server BBC s odkazem na keňský web Citizen TV.

Osmadvacetiletý Julius Mwithalii Kiyuki na vrtulník skočil při vzletu z místa, kde Odinga mluvil ke svým stoupencům v rámci předvolební kampaně. Muži se podařilo davům ještě zamávat. Pilot si ho ale po několika minutách všiml a začal klesat, aby mu umožnil seskočit. Muž utrpěl lehká zranění zad. Když se ho novináři tázali, proč na vrtulník skočil, řekl, že je stoupencem Odingy a přál si, aby mu dal práci.

"Jsem velkým fanouškem Raily Odingy a nechtěl jsem, aby mě tu nechal. Vlastně jsem od něj, vzhledem k finančním problémům, se kterými se potýkám, chtěl práci. Je to nesnesitelné. Je pro mne velmi těžké zabezpečit rodinu," řekl Kiyuki. Dodal, že jeho otec jeho pěti sourozencům v dětství za neposlušnost usekl ruce mačetou a on jako jediný vyvázl bez zranění a teď se o své bratry a sestry musí starat.

 

Právě se děje

Další zprávy