Keňský "James Bond" chtěl získat práci a skočil na vrtulník opozičního politika

ČTK ČTK
27. 1. 2017 22:35
K nezvyklému kroku se odhodlal osmadvacetiletý Julius Mwithalii Kiyuki, který chtěl získat práci u šéfa keňské opoziční strany Raily Odingy. Naskočil totiž na vzlétající vrtulník politika. Pilot si ho naštěstí po několika minutách všiml a začal klesat, aby mu umožnil seskočit. Muž utrpěl lehká zranění zad. "Jsem velkým fanouškem Raily Odingy a nechtěl jsem, aby mě tu nechal. Vlastně jsem od něj, vzhledem k finančním problémům, se kterými se potýkám, chtěl práci," řekl Kiyuki. Nešťastník vypověděl, že potřebuje uživit svých pět sourozenců, kterým otec usekal ruce mačetou.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Dalibor Sosna

Nairobi - Na vzlétající vrtulník šéfa keňské opoziční strany Raily Odingy naskočil muž, který chtěl politika požádat o práci. Naštěstí neutrpěl vážná zranění. O incidentu, který se stal ve městě Meru ve východní Keni, informoval v pátek zpravodajský server BBC s odkazem na keňský web Citizen TV.

Osmadvacetiletý Julius Mwithalii Kiyuki na vrtulník skočil při vzletu z místa, kde Odinga mluvil ke svým stoupencům v rámci předvolební kampaně. Muži se podařilo davům ještě zamávat. Pilot si ho ale po několika minutách všiml a začal klesat, aby mu umožnil seskočit. Muž utrpěl lehká zranění zad. Když se ho novináři tázali, proč na vrtulník skočil, řekl, že je stoupencem Odingy a přál si, aby mu dal práci.

"Jsem velkým fanouškem Raily Odingy a nechtěl jsem, aby mě tu nechal. Vlastně jsem od něj, vzhledem k finančním problémům, se kterými se potýkám, chtěl práci. Je to nesnesitelné. Je pro mne velmi těžké zabezpečit rodinu," řekl Kiyuki. Dodal, že jeho otec jeho pěti sourozencům v dětství za neposlušnost usekl ruce mačetou a on jako jediný vyvázl bez zranění a teď se o své bratry a sestry musí starat.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Rada: Při přípravě rozpočtu nebyly respektovány základní zásady

Kvalita přípravy státního rozpočtu byla letos významně narušena nerespektováním základních zásad, jako je úplnost a reálnost rozpočtové dokumentace. Důvodem je mimo jiné to, že s návrhem státního rozpočtu na příští rok se schodkem 320 miliard korun současně Poslanecká sněmovna schválila významné úpravy daní. S nimi přitom návrh rozpočtu nepočítá. Vyplývá to z pravidelné čtvrtletní zprávy o stavu veřejných financí a nastavení rozpočtové politiky, kterou dnes zveřejnila Národní rozpočtová rada.

Ta zároveň zopakovala, že na základě dostupných dat bylo letní zvýšení schodku letošního rozpočtu na 500 miliard korun nadměrné. Ke konci listopadu skončil rozpočet ve schodku 341,5 miliardy korun.

Národní rozpočtová rada je nezávislý odborný orgán, jehož hlavním posláním je vyhodnocovat, zda stát a další veřejné instituce dodržují pravidla rozpočtové odpovědnosti daná zákonem. Radě nyní předsedá ekonomka Eva Zamrazilová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy