Keňská policie zatkla skupinku dětí za krádež plechovek a tyčí. V cele skončilo i čtyřleté dítě

ČTK ČTK
19. 12. 2017 18:35
Noc v policejní cele strávila v neděli skupinka pěti keňských dětí, z nichž nejmladšímu jsou pouze čtyři roky. Policisté je zatkli za to, že ze staveniště v okrese Nyeri odnesli pytel prázdných plechovek a kovových tyčí, napsal web Daily Nation. Od pondělního odpoledne jsou opět na svobodě a obvinění proti nim byla stažena, podle místního koordinátora péče o děti se však vůbec neměly dostat do vazby. Policie prý děti držela přes 18 hodin, přičemž nedostala najíst a musela přečkat noc jen v lehkém oblečení, v němž si předtím hrály. Policii na děti zavolal majitel místní soukromé školy, podle kterého ukradly hodnotné kovy.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 12 minutami

Premiér Babiš se nemusí omlouvat bývalému poslanci Kalouskovi za výroky, které o něm pronesl ve Sněmovně. Dnešní verdikt soudu není pravomocný

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nové byty v Praze do konce června zdražily meziročně o 9,4 procenta, ukázala analýza

Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci června meziročně vzrostly v průměru o 9,4 procenta na 118 480 korun za metr čtvereční. Proti prvnímu čtvrtletí stouply ceny o 5,6 procenta. Vyplývá to z aktuální analýzy developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group. Růst cen podle nich zrychlil kvůli převisu poptávky nad nabídkou, odrážejí se v něm i zvyšující se ceny stavebních materiálů.

"Prodeje jsou na rekordní úrovni již devět měsíců v řadě. Poptávku ženou stále velmi dostupné hypotéky a také obava ze znehodnocení úspor vlivem inflace. Na byty se dokonce tvoří pořadníky a nové projekty se z velké části vyprodají prakticky hned po uvedení na trh," uvedl zakladatel a šéf společnosti Central Group Dušan Kunovský.

Z analýzy vyplývá, že během druhého čtvrtletí letošního roku se v metropoli prodalo rekordních 2650 nových bytů, počet nabízených jednotek se naopak snížil na 3350. Za celé pololetí se podle firem v Praze prodalo 4750 nových bytů, meziročně téměř dvojnásobek. Největší zájem lidé při koupi projevili o dispozice 2+kk, druhou prodejně nejsilnější pozici obsadily třípokojové byty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy