Foto: Volby prezidenta byly zfalšované, hřímá opozice v Keni. Slibuje další protesty, přibývá obětí

Povolební násilí v Keni.
Protesty ve východoafrické Keni propukly minulý týden po úterních prezidentských volbách.
Jejich vítězem se stal současný prezident Uhuru Kenyatta (vpravo). Na fotografii s předsedou keňské komise pro nezávislé volby (IEBC) Wafulou Chebukatiou.
Protikandidát Raila Odinga a jeho voliči ale s výsledkem voleb nesouhlasí. Hlasování označují za zmanipulované.
Situace v Keni se sice v neděli po několikadenních nepokojích zklidnila, masa lidí se ale i tak shromáždila v keňské metropoli Nairobi, kam přijel vůdce opozice Odinga.
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters Zahraničí, Reuters
14. 8. 2017 13:24
"Ještě jsme neskončili. Nevzdáme se," prohlásil v neděli keňský opoziční lídr Raila Odinga, který nesouhlasí s výsledkem místních prezidentských voleb, které vyhrála současná hlava státu Uhuru Kenyatta. Velké nepokoje, které v Keni minulý týden po volbách propukly, podle Kenyattova protikandidáta Odingy jen tak neutichnou. Situace se sice oproti minulým dnům zklidnila, protesty si ale podle zahraničních agentur vyžádaly už nejméně 24 obětí. Odinga i jeho příznivci označili volby za zmanipulované a odmítají uznat porážku.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy