reklama
 
 

Kisku nahradí Čaputová, nebo Šefčovič. A komu po prvním kole voleb zhasla naděje?

Béla Bugár Foto: ČTK

Béla Bugár

Béla Bugár získal ve volbách 3,1 procenta hlasů, a připadlo mu tak šesté místo. Před druhým kolem hlasování podpoří Čaputovou.

Poslanec Béla Bugár oznámil svou kandidaturu na prezidenta v červnu loňského roku. Do souboje vstoupil jako kandidát strany Most-Híd, jejímž je předsedou a zároveň zakladatelem.

"Celá Evropa a Slovensko zažívají turbulentní období. Společnost je rozdělená. Budoucí prezident musí mít zkušenosti, musí umět spojovat, ne rozdělovat, a musí být prezidentem všech," řekl podle slovenského deníku SME ke své kandidatuře.

Bugár vystudoval strojní inženýrství v Bratislavě. V politice se pohybuje od roku 1990, kdy byl zvolen poslancem Federálního shromáždění za Maďarské křesťanskodemokratické hnutí. V roce 2009 založil pravicovou liberálněkonzervativní stranu Most-Híd, která se zabývá zájmy etnických menšin. Od roku 2006 byl třikrát zvolen místopředsedou Národní rady.

Bugár je pro setrvání v Evropské unii. Na sněmu evropských křesťanskodemokratických stran v Helsinkách Bugár zdůraznil, že si Slovensko nedovede představit život mimo Evropskou unii.

autoři: Jana Václavíková, Zahraničí | 31. 1. 2019 6:47

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama