Kisku nahradí Čaputová, nebo Šefčovič. A komu po prvním kole voleb zhasla naděje?

Zahraničí Jana Václavíková, Zahraničí
Aktualizováno 17. 3. 2019 10:44
Slovensko má za sebou první kolo prezidentských voleb. V něm si novou hlavu státu nezvolilo, nýbrž poslalo do druhého kola Zuzanu Čaputovou a Maroše Šefčoviče. Druhé hlasování se uskuteční 30. března. Připomeňte si, co o obou kandidátech víme a jací uchazeči se v sobotu s funkcí v Grasalkovičově paláci museli rozloučit.
Foto: ČTK

Marian Kotleba

Kotleba obsadil čtvrté místo. Od voličů získal v sobotní volbě 10,4 procenta hlasů. Zatím se nevyjádřil, zda některého ze dvou kandidátů podpoří.

Jednačtyřicetiletý Marian Kotleba, poslanec a bývalý učitel svou kandidaturu oznámil loni v květnu.

"Jsem přesvědčený, že naší úlohou není hledat výmluvy a způsoby, proč něco nejde, ale dostat ze sebe maximum a plné nasazení, aby Slovensko bylo lepší," prohlásil ke své kandidatuře.

Kotleba vystudoval na přírodovědné a ekonomické fakultě v Banské Bystrici. V letech 2005-2006 stál v čele politické strany Slovenská pospolitost - Národní strana. Soud ji označil jako extremistickou a zrušil. V současnosti je předsedou krajně pravicově nacionalistické strany Kotleba - Lidová strana Naše Slovensko..

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Prezident Biden bude podporovat vzájemně dojednané dvoustátní řešení izraelsko-palestinského konfliktu, řekl úřadující vyslanec USA při OSN

Zdroj: ČTK
Další zprávy