Kauza ropná skvrna: záchranné akce pokračují, ropa klesá ke dnu

Kauza ropná skvrna: záchranné akce pokračují, ropa klesá ke dnu
Do roku 2008 byl přitom podobný plán součástí žádosti o těžební povolení, úřady ho z ní ale podle agentury AP vypustily.
Ropná skvrna se zmenšuje, protože látka klesá ke dnu.
Společnost BP uzavřela ve středu jedno ze tří míst úniku, navíc chce na havarovaný vrt nainstalovat skoro stotunové zařízení, pomocí kterého by unikající ropu přečerpávala do tankeru na hladině.
Uzavření jednoho místa úniku ropy ale nebude mít na celkový objem zásadní vliv, neboť záchranáři uzavřeli místo, odkud uniká nejméně ropy.
Foto: Reuters
Reuters Reuters, Lucie Kalivodová
6. 5. 2010 10:45

Miami - Ropná skvrna z Mexického zálivu by podle amerických oceánografů mohla zasáhnout i pobřeží Miami nebo ptačí rezervace v Severní Karolíně. Záleží na tom, jestli se ropa dostane do silných mořských proudů, které by ji odnesly na sever, a také na síle a směru větru.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy