Kauza Panama Papers: Vyšetřovatelé zajistili při razii dokumenty v domě Mossack Fonseca

ČTK ČTK
23. 4. 2016 6:50
Vyšetřovatelé v Panamě provedli razii domě, který využívá firma Mossack Fonseca. Jde o právní společnost, která je v centru kauzy takzvaných Panamských dokumentů týkající se masivního úniku finančních informací o firmách v daňových rájích. Z míst odnesli pytle plné roztrhaných papírů.
Mossack Fonseca.
Mossack Fonseca. | Foto: Reuters

Panama - Vyšetřovatelé v Panamě v pátek uskutečnili razii v nemovitosti používané firmou Mossack Fonseca, právní společnosti, která je v centru kauzy tzv. Panamských dokumentů týkající se masivního úniku finančních informací o firmách v daňových rájích.

Z míst odnesli pytle plné roztrhaných papírů. Uvedl to panamský prokurátor Javier Caraballo. "Zajistili jsem velké množství důkazů nalezených na místě," uvedl Caraballo. Řekl také, že bylo nalezeno množství roztrhaných papírů, které měly být odstraněny jako důkazy.

Z panamské firmy uniklo 11,5 milionu dokumentů obsahujících jména desítek předních světových politiků, podnikatelů či sportovců, kteří prostřednictvím firem sídlících v daňových rájích ukrývali peníze před zdaněním ve své vlasti či legalizovali příjmy nejasného původu.

Mossack Fonseca se specializuje na zakládání společností v daňových rájích. Firma uvádí, že neporušila žádné zákony, nezničila žádné dokumenty a všechny její operace byly legální.

K nově zabaveným roztrhaným papírům firma dodala, že byly určené k recyklaci a všechny své dokumenty má v digitalizované podobě. Vyšetřovatelé již podle ní mají kopie všech dokumentů z předchozích razií, napsala agentura Reuters.

Offshorová témata už nejsou v praní špinavých peněz trendy, to se používalo někdy v 90. letech, říká bývalý policejní vyšetřovatel Kamil Kouba. | Video: Daniela Drtinová
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy