Kauza korupce v europarlamentu: Kailiová přiznala, že nařídila otci ukrýt peníze

ČTK ČTK
Aktualizováno 20. 12. 2022 20:25
Bývalá místopředsedkyně Evropského parlamentu Eva Kailiová, která je podezřelá z korupce a praní špinavých peněz, kromě jiného přiznala, že před svým zatčením nařídila otci, aby ukryl velké množství peněz v hotovosti. V úterý o tom s odvoláním na dokumenty z vyšetřování napsaly deníky Le Soir a La Repubblica.
Eva Kailiová.
Eva Kailiová. | Foto: EP/­Handout via REUTERS

"Uvádí, že v minulosti o aktivitách svého partnera s panem Panzerim věděla a že jejich bytem byl propašován kufr s penězi," cituje jeden z dokumentů vyšetřujícího soudce.

Čtyřiačtyřicetiletá Kailiová, její partner Francesco Giorgi i bývalý italský europoslanec Antonio Panzeri jsou nyní ve vazbě. Otce této řecké političky 9. prosince zadrželi policisté, když se v jistém bruselském hotelu snažil ukrýt kufr plný peněz. Kailiová ho předtím varovala před rozsáhlou razií belgických vyšetřovatelů.

V korupčním skandálu v Evropském parlamentu jeho několik současných či bývalých pracovníků čelí podezření, že výměnou za peněžité i jiné dary sloužili zájmům Kataru. Katar obvinění spojující jeho vládu s touto korupční kauzou odmítá.

Advokát Kailiové Michalis Dimitrakopulos však pro list Kathimerini zprávy obou deníků popřel. "Paní Kailiová nikdy nepřiznala, že požádala otce, aby převzal peníze za účelem je schovat," uvedl advokát. Podle něj se bývalá místopředsedkyně dozvěděla o penězích jen krátce před svým zadržením před necelými dvěma týdny.

Svého otce podle Dimitrakopulose požádala, aby peníze předal majiteli hotovosti. Tím byl podle advokáta bývalý italský europoslanec Pier Antonio Panzeri. Dimitrakopulos zopakoval, že Kailiová se ve skandálu ohledně údajné korupce v Evropském parlamentu považuje za nevinnou.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy