reklama
 
 

Spis Gorila je "do značné míry" pravý, potvrdila policie

2. 2. 2015 10:27
Deníku Sme to řekl šéf policejního vyšetřovacího týmu Marek Gajdoš. Penta uplácení popírá, slovenská tajná služba se k věci odmítá vyjadřovat.

Bratislava - Slovenská policie po třech letech vyšetřování připustila pravost dokumentů, jež prý vypracovala tamní tajná služba a které popisují politickou korupci v zemi za druhé vlády někdejšího premiéra Mikuláše Dzurindy.

Ve svém pondělním vydání o tom píše deník Sme.

Autenticita se do značné míry potvrzuje. Z důvodu ochrany utajovaných skutečností není možné se k věci blíže vyjádřit.

"Autenticita se do značné míry potvrzuje. Z důvodu ochrany utajovaných skutečností není možné se k věci blíže vyjádřit," cituje slovenský list šéfa vyšetřovacího týmu Marka Gajdoše. Policie podle něj autenticitu spisu nadále ověřuje.

Dokumenty s názvem Gorila unikly na internet koncem roku 2011. Materiál popisuje uplácení vysoce postavených úředníků a politiků finanční skupinou Penta v letech 2005 a 2006, která za to prý získala vliv na privatizaci a na chod některých podniků. Penta od propuknutí aféry nekalé jednání popírá.

"Jde o velmi zarážející vyjádření, nehodné vyšetřovatele, který ctí zákon," reagoval na vyjádření šéfa vyšetřovacího týmu Martin Škubla právník partnera Penty Jaroslava Haščáka. Dodal, že dosavadní vyšetřování informace ze spisu Gorila nepotvrzuje, ale spíše vyvrací.

Civilní tajná služba SIS podle Sme zmiňované informace o spisu nekomentovala.

"Vzhledem k tomu, že v předmětné věci pokračuje vyšetřování, SIS se nemůže vyjadřovat, aby toto vyšetřování neovlivnila, nebo dokonce nezmařila," reagoval mluvčí SIS Branislav Zvara na dotaz, zda by tajná služba přistoupila na odtajnění příslušných dokumentů.

autor: ČTK | 2. 2. 2015 10:27

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama