Karneval v Bolívii si vyžádal 52 mrtvých. Na vině je hlavně alkohol

ČTK ČTK
11. 2. 2016 6:49
Celkem 52 lidí zahynulo letos během čtyřdenních oslav karnevalu v jihoamerické Bolívii. S odvoláním na místního ministra vnitra Carlose Romera o tom informovala agentura AFP. Statistika zahrnuje hlavně úmrtí související s výrazně vyšší konzumací alkoholu během oslav. Podle Romera jsou v bilanci zahrnuta úmrtí v důsledku vražd, sebevražd, násilí proti ženám a dopravních nehod pod vlivem alkoholu. Oproti loňskému roku počet úmrtí v souvislosti s karnevalovými oslavami prý ale klesl o 41 procent. Ve srovnání s karnevalem v roce 2015 ubylo podle ministra vnitra i výjezdů policie a to až o čtvrtinu. Zasahovat museli letos bolivijští strážci veřejného pořádku během čtyř dní oslav v 2578 případech.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Antonín Matějovský
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 minutami

V Německu zadrželi čtyři lidi, podle policie chystali útok na synagogu v Hagenu

Německá policie uvedla, že v souvislosti s možným útokem na synagogu ve městě Hagen zadržela čtyři lidi. Jedním z nich je 16letý mladík, který se podle médií chystal zaútočit výbušninou. O hrozbě před nejdůležitějším židovským svátkem Jom Kipur (Den smíření) informovala policie ve středu večer.

"Vyšetřování vedlo k identifikaci a zatčení 16letého Hageňana. V průběhu vyšetřování byli zadrženi celkem čtyři lidé," uvedla místní policie na Twitteru.

Magazín Der Spiegel a deník Bild předtím uvedly, že se k útoku na synagogu s pomocí výbušniny chystal 16letý Syřan. Jeho byt v Hagenu nyní podle agentury DPA prohledává policie. Informaci o hrozícím útoku podle zmíněných médií obdržely německé úřady od zahraniční zpravodajské služby, která zaznamenala islamistovo podezřelé chování na internetu. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy