Rej masek a bizarních kostýmů: Karneval v Riu vrcholí

Rej masek a bizarních kostýmů: Karneval v Riu vrcholí
... na němž se má mezi tribunami navrženými brazilským architektem Oscarem Niemeyerem představit sedm škol samby.
V pestrobarevném průvodu byla očekávána i vítězná skupina z loňska Beija Flor.
Při teplotě kolem 28 stupňů zahájil soutěžní přehlídku nejlepších škol samby ve městě klub Renascer de Jacarepaguá s 3500 tanečníky...
... kteří byli rozděleni do několika tematických bloků a tančili na hudbu...
Foto: Reuters
Reuters ČTK Reuters, ČTK, Lucie Kalivodová
20. 2. 2012 12:50

Rio de Janeiro - Nejslavnější karneval světa v brazilském Rio de Janeiru vstoupil do své vrcholné fáze. Přehlídku škol samby sledovalo z tribun "sambodromu" podle agentury DPA na 70 tisíc diváků. Přidejte se k nim.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy