Kanibalové z Polynésie zřejmě snědli jachtaře

Petr Jemelka Petr Jemelka
17. 10. 2011 12:55
Cesta kolem světa německého páru jachtařů skončila na ostrově Nuku Hiva tragédií
Francouzská Polynésie měla být rájem na zemi, pro německé turisty se ale změnila v peklo.
Francouzská Polynésie měla být rájem na zemi, pro německé turisty se ale změnila v peklo. | Foto: Wikimedia Commons

Papeete (Francouzská Polynésie) - Francouzští vědci zkoumají zřejmě nezvratné důkazy, že kanibalismus existuje. I v roce 2011.

Obětí lidožroutů se s vysokou pravděpodobností stal německý jachtař Stefan Ramin, který se před třemi lety vydal s přítelkyní Heike Dorschovou na plavbu kolem světa.

Až do letošního 16. září vše probíhalo podle plánu. Zastávka na malém ostrůvku Nuku Hiva ve Francouzské Polynésii se však německému páru z města Haselau ze spolkové země Šlesvicko-Holštýnsko stala osudnou.

Tam si Stefan Ramin najal místního průvodce, s nímž se vydal do vnitrozemí na tradiční lov koz. Zpátky už se ale vrátil pouze průvodce. Raminově přítelkyni řekl, že došlo k nehodě, a vyzval ji, aby ho následovala.

Ve skutečnosti však vystrašenou ženu nevedl za přítelem, ale do pasti. Uprostřed lesa na ni namířil zbraň a snažil se ji přivázat ke stromu. Zřejmě ji chtěl znásilnit.

Dorschové se podařilo osvobodit se a zalarmovat místní úřady. Policie po jejím druhovi okamžitě vyhlásila pátrání.

Stefan Ramin a Heike Dorschová.
Stefan Ramin a Heike Dorschová. | Foto: Repro Daily Mail

Minulý týden se pak mužům zákona podařilo najít ohniště a v něm s největší pravděpodobností Raminovy ostatky.

Ohniště hrůzy

V popelu byla čelist, zuby a další kosti. Vše nasvědčuje tomu, že se německý cestovatel stal obětí místních lidožroutů, kteří se pokusili zahladit stopy tím, že nedojedené části těla hodili do ohniště.

O případ se začaly zajímat bulvární deníky. Německý list Bild vylíčil nalezení ostatků jako z hororu: "Ohořelé kusy byly rozházeny v prostoru několika čtverečních metrů. Z uhlíků vyčnívaly kosti, zuby a zubní náhrada. Všude kolem bylo cítit spálené maso a vedle ohniště se válelo oblečení," líčí deník.

Domorodci žili až do roku 1970 naprosto izolovaně

Britský Daily Mail zase upozorňuje, že podle legendy má domorodý kmen Korowaiů, který se až do roku 1970 nesetkal s moderním člověkem, ve zvyku "konzumovat mozek oběti ještě teplý".

Nuku Hiva
Nuku Hiva | Foto: Google Maps

O sklonech těchto lidí ke kanibalismu už psalo mnoho cestovatelů. Němečtí turisté ale věřili, že už jim v roce 2011 podobné nebezpečí na zámořském území Francie nehrozí.

"Nikdo z nás tomu nemůže uvěřit. Tohle se tady ještě nikdy nestalo. Je to hrozné," řekla zástupkyně starosty ostrova Nuku Hiva Deborah Kimiteteová místnímu zpravodajskému serveru Les Nouvelles.

Hypotézu o kanibalismu musejí potvrdit testy DNA. Hotovy budou až za několik týdnů. Nejdříve totiž musí být přepraveny do hlavního města Francouzské Polynésie Papeete a odtud pak do Paříže.

Po průvodci zabitého muže policie i vojáci zatím bezvýsledně pátrají. Bild s odvoláním na policisty tvrdí, že Němce asi zkonzumoval on.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Kvůli silným bouřím a záplavám na Madagaskaru zemřelo 21 lidí

Silné bouře, které postihly severozápad Madagaskaru, si od neděle vyžádaly 21 mrtvých. Dalších 20 lidí se pohřešuje, uvedly dnes madagaskarské úřady. Prudký déšť, který na ostrově způsobil záplavy a sesuvy půdy, zasáhl téměř 90 000 lidí. Část země má narušenou infrastrukturu a hrozí nedostatek jídla, píše AFP.

Rozvodněná řeka například v městečku Mitsinjo smetla 24 lidí, z nich čtyři byli nalezeni mrtví, zbývajících 18 se pohřešuje. Ve 120 kilometrů vzdálené vesnici Tsaramandroso přišli o život rovněž čtyři lidé. Dalších devět lidí zemřelo ve městě Maevatanana, většina z nich v těžební oblasti.

Deště také poničily části dvou hlavních silnic, které spojují severozápad země se zbytkem ostrova, a odřízly tak několik vesnic. Voda na jednom místě odnesla zhruba 700 metrů dlouhý úsek silnice.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Představitelé EU i britský premiér Johnson podepsali brexitovou dohodu

Představitelé Evropské unie a Spojeného království dnes splnili jeden z posledních formálních požadavků před odchodem Británie z EU: Brusel i Londýn podepsali brexitovou "rozvodovou" dohodu, která by po ratifikaci Evropským parlamentem měla za týden ukončit spojení Spojeného království s unijní "sedmadvacítkou", informovala agentura AFP.

Dohodu nejprve za EU podepsala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. Následně byl dokument odeslán do Londýna, kde jej podpisem stvrdil britský premiér Boris Johnson.

Europarlament bude o ratifikaci dohody hlasovat 29. ledna. Opustit EU by Británie měla po 47 letech členství o půlnoci 31. ledna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy