Kanibalové z Polynésie zřejmě snědli jachtaře

Petr Jemelka Petr Jemelka
17. 10. 2011 12:55
Cesta kolem světa německého páru jachtařů skončila na ostrově Nuku Hiva tragédií
Francouzská Polynésie měla být rájem na zemi, pro německé turisty se ale změnila v peklo.
Francouzská Polynésie měla být rájem na zemi, pro německé turisty se ale změnila v peklo. | Foto: Wikimedia Commons

Papeete (Francouzská Polynésie) - Francouzští vědci zkoumají zřejmě nezvratné důkazy, že kanibalismus existuje. I v roce 2011.

Obětí lidožroutů se s vysokou pravděpodobností stal německý jachtař Stefan Ramin, který se před třemi lety vydal s přítelkyní Heike Dorschovou na plavbu kolem světa.

Až do letošního 16. září vše probíhalo podle plánu. Zastávka na malém ostrůvku Nuku Hiva ve Francouzské Polynésii se však německému páru z města Haselau ze spolkové země Šlesvicko-Holštýnsko stala osudnou.

Tam si Stefan Ramin najal místního průvodce, s nímž se vydal do vnitrozemí na tradiční lov koz. Zpátky už se ale vrátil pouze průvodce. Raminově přítelkyni řekl, že došlo k nehodě, a vyzval ji, aby ho následovala.

Ve skutečnosti však vystrašenou ženu nevedl za přítelem, ale do pasti. Uprostřed lesa na ni namířil zbraň a snažil se ji přivázat ke stromu. Zřejmě ji chtěl znásilnit.

Dorschové se podařilo osvobodit se a zalarmovat místní úřady. Policie po jejím druhovi okamžitě vyhlásila pátrání.

Stefan Ramin a Heike Dorschová.
Stefan Ramin a Heike Dorschová. | Foto: Repro Daily Mail

Minulý týden se pak mužům zákona podařilo najít ohniště a v něm s největší pravděpodobností Raminovy ostatky.

Ohniště hrůzy

V popelu byla čelist, zuby a další kosti. Vše nasvědčuje tomu, že se německý cestovatel stal obětí místních lidožroutů, kteří se pokusili zahladit stopy tím, že nedojedené části těla hodili do ohniště.

O případ se začaly zajímat bulvární deníky. Německý list Bild vylíčil nalezení ostatků jako z hororu: "Ohořelé kusy byly rozházeny v prostoru několika čtverečních metrů. Z uhlíků vyčnívaly kosti, zuby a zubní náhrada. Všude kolem bylo cítit spálené maso a vedle ohniště se válelo oblečení," líčí deník.

Domorodci žili až do roku 1970 naprosto izolovaně

Britský Daily Mail zase upozorňuje, že podle legendy má domorodý kmen Korowaiů, který se až do roku 1970 nesetkal s moderním člověkem, ve zvyku "konzumovat mozek oběti ještě teplý".

Nuku Hiva
Nuku Hiva | Foto: Google Maps

O sklonech těchto lidí ke kanibalismu už psalo mnoho cestovatelů. Němečtí turisté ale věřili, že už jim v roce 2011 podobné nebezpečí na zámořském území Francie nehrozí.

"Nikdo z nás tomu nemůže uvěřit. Tohle se tady ještě nikdy nestalo. Je to hrozné," řekla zástupkyně starosty ostrova Nuku Hiva Deborah Kimiteteová místnímu zpravodajskému serveru Les Nouvelles.

Hypotézu o kanibalismu musejí potvrdit testy DNA. Hotovy budou až za několik týdnů. Nejdříve totiž musí být přepraveny do hlavního města Francouzské Polynésie Papeete a odtud pak do Paříže.

Po průvodci zabitého muže policie i vojáci zatím bezvýsledně pátrají. Bild s odvoláním na policisty tvrdí, že Němce asi zkonzumoval on.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy