reklama
 
 

Kandidát ruských komunistů na úřad prezidenta překvapil své stoupence, přiznal miliardový majetek

Aktualizováno 12. 1. 2018 21:19
Podle agentury Interfax se ukázalo, že má Pavel Grudinin v zahraničí uložené cenné papíry a navíc účty v pěti rakouských bankách. Před registrací se prý majetku zbavil, a tudíž kandidovat podle volební komise může.

Moskva - Kandidát ruských komunistů na prezidentský úřad Pavel Grudinin dnes překvapil své stoupence, když ve výkazu o majetku, nutném pro úřední registraci, přiznal miliardový majetek. Podle agentury Interfax se ukázalo, že má v zahraničí uložené cenné papíry a navíc účty v pěti rakouských bankách. Před registrací se prý majetku zbavil, a tudíž kandidovat podle volební komise může.

Komunisté v minulosti dosud vždy postavili do prezidentských voleb svého předsedu Gennadije Zjuganova, ale tentokrát padla volba na poměrně málo známého Grudinina. Sedmapadesátiletý zemědělec má v dokladech v rubrice zaměstnání uvedeno, že je ředitelem Leninova sovchozu nedaleko Moskvy. Členem komunistické strany není, ale její politiku prý podporuje.

Z Grudininova majetkového přiznání vyplývá, že za posledních šest let vydělal 160 milionů rublů (60 milionů korun). V pěti rakouských bankách má na účtech dalších 14 milionů, a kromě toho je vlastníkem akcií v hodnotě 7,5 miliardy rublů (2,8 miliardy korun). Svých aktiv se v minulých dnech prý "zbavil", a tak ho mohla dnes ruská ústřední volební komise jako kandidáta zaregistrovat.

Prezidentské volby se v Rusku konají 18. března. Prakticky jistým vítězem je dosavadní prezident Vladimir Putin, o druhé místo by podle průzkumů měl Grudinin soupeřit s předsedou nacionalistů Vladimirem Žirinovským.

Video: Rusové mají kandidátku na prezidentku. Sobčaková vyzvala Putina

Xenija Sobčaková kandiduje proti Vladimiru Putinovi. A nechce být v ruských prezidentských volbách druhá. Navíc plánuje založit i vlastní stranu. | Video: Rádio Svobodná Evropa |  00:43

autor: ČTK | 12. 1. 2018 20:26

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama