reklama
 
 

Kanadským městem Fredericton otřásla střelba, čtyři lidé jsou mrtví. Podezřelý je ve vazbě

Aktualizováno 10. 8. 2018 15:53
Ilustrační foto. | Video: Associated Press, CTV |  00:39
Policisté byli přivoláni na místo po sedmé hodině ranní místního času. Okolnosti střelby zatím nejsou jasné.

Fredericton (Kanada) - Nejméně čtyři lidé zahynuli při střelbě ve východokanadském městě Frederictonu. Oznámila to místní policie s tím, že mezi mrtvými jsou i dva policisté.

Strážci zákona byli přivoláni na místo po sedmé hodině ranní místního času (12:00 SELČ) a vzápětí vyzvali občany, aby se místu vyhnuli a zamkli se doma.

Okolnosti střelby zatím nejsou jasné, policie informovala, že podezřelý je ve vazbě a na místě pokračuje vyšetřování.

"V tuto chvíli můžeme potvrdit několik mrtvých. Poskytneme více informací, jakmile je budeme mít. Prosíme, abyste se nadále vyhýbali oblasti Brookside Drive," stálo v policejním tweetu.

V dalším vzkazu policie požádala, aby lidé přestali používat přímé policejní číslo, protože linka je zahlcená, a aby se obraceli na pohotovostní číslo 911. Policisté také žádali občany, aby na sociálních sítích přestali udávat pozice, z nichž se zasahuje.

"Můžeme potvrdit, že jsme vzali jednoho podezřelého do vazby. Oblast Brookside zůstává uzavřena a vyšetřování pokračuje. Prosíme, vyhněte se jí a sledujte naše informace," uvádí nejnovější policejní tweet.

David MacCoubrey, který ve Frederictonu žije, řekl, že ho ráno kolem sedmé hodiny probudily tři výstřely. Palba pak podle něj pokračovala do půl deváté a MacCoubrey napočítal dalších 15 výstřelů. Muž žije v bytovém komplexu skládajícím se ze čtyř budov. Palba podle něj přicházela ze středu areálu a policie celou oblast prohledávala. On sám zůstal sedět co nejdál od okna svého bytu, který je ve čtvrtém patře.

Fredericton je hlavní město provincie Nový Brunšvik a je domovem více než 58 000 lidí.

V Novém Brunšviku se střílelo roku 2014, kdy v Monctonu o život přišli tři příslušníci jízdní policie a dva jejich kolegové byli zraněni. Pachatel Justin Bourque byl odsouzen k doživotnímu trestu. V Kanadě, kde platí přísnější zbrojní zákon než v sousedních USA, byl tento čin považován za jeden z nejkrvavějších v historii země.

Provincie Ontario ve čtvrtek přislíbila zvýšení výdajů na policii. Osoby podezřelé ze zločinů spáchaných střelnou zbraní mají být drženy až do procesu ve vazbě.

autoři: ČTK, Zahraničí | 10. 8. 2018 14:05

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama