reklama
 
 

Kanadská policie obvinila muže z páteční střelby ve Frederictonu

11. 8. 2018 18:55
Muž, který střílel v obytné čtvrti a zabil přitom policistu, jeho kolegyni a další dva lidi, leží s těžkými zraněními v nemocnici. Není jasné, zda oběti znal, ani zda si zranění nezpůsobil sám. Soud s ním se bude konat 27. srpna.

Toronto/Fredericton (Kanada) - Ze čtyřnásobné vraždy obvinila v sobotu kanadská policie muže, který je podezřelý, že v pátek ve městě Fredericton na východě Kanady zastřelil čtyři lidi, mezi nimi dva policisty. Informují o tom místní média.

Vyšetřování incidentu, při němž 48letý muž začal střílet v obytné čtvrti Frederictonu, stále pokračuje. O život přišel 45letý policista a jeho o dva roky mladší kolegyně, a rovněž dva obyvatelé čtvrti ve věku 32 a 42 let.

Muž podezřelý z útoku skončil s těžkými zraněními v nemocnici. Není jasné, zda oběti znal, ani zda si zranění nezpůsobil sám. Soud s ním se bude konat 27. srpna.

Agentura Reuters připomíná, že útoků střelnou zbraní v Kanadě v poslední době přibývá. Před třemi týdny útočník na rušné ulici v Torontu zastřelil dva lidi a dalších 13 zranil. Pak spáchal sebevraždu.

autor: ČTK | 11. 8. 2018 18:55

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama