Kanadská policie rozbila síť kalábrijské mafie v Torontu

ČTK ČTK
3. 6. 2015 21:55
Do operace, která byla výsledkem mezinárodní spolupráce, se zapojilo 260 policistů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Montreal - Kanadská policie rozbila nebezpečnou síť kalábrijské mafie 'Ndranghety působící v oblasti Toronta. Ve středečním prohlášení uvedla, že při úterním zátahu zadržela 19 osob podezřelých z ilegálního obchodování s drogami a se zbraněmi a rovněž z vydírání. Je mezi nimi údajně i kmotr celé kanadské odnože 'Ndranghety Giuseppe Ursino.

Královská kanadská policie upřesnila, že věk zadržených se pohybuje od 26 do 66 let. Do operace, která byla výsledkem mezinárodní spolupráce, se zapojilo 260 strážců zákona. Vyšetřování aktivit torontské větve 'Ndranghety začalo už před dvěma roky a dál pokračuje.

Nařízeno bylo více než 25 domovních prohlídek. Při dosud provedených raziích policisté zabavili několik střelných zbraní, kokain, hašiš a blíže neurčené množství peněz pocházejících z trestné činnosti.

Podle policie kanadská odnož kalábrijské mafie má několik desítek členů rozdělených do různých "rodin", které jsou izolované a tajné. Kromě kmotra celé kanadské organizace 'Ndranghety, 62letého Ursina, prý policisté v úterý zadrželi i důležitého koordinátora mezi mafiánskými rodinami 66letého Diega Serrana.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy