Kampuschová: Spala jsem připoutaná vedle Priklopila

Monika Horáková
9. 9. 2010 22:10
Natascha Kampuschová předčítala ze své nové knihy ve čtvrtek večer ve Vídni.

Vídeň - Autorské čtení z nové knihy Nataschy Kampuschové provázela přísná bezpečnostní opatření. Patnáctičlenná ochranka obdržela přesné pokyny, kdo by při čtení z knihy neměl být přítomen.

Jednou z "nechtěných" osob byl také otec Kampuschové.

Podle agentury APA nesměla ochranka vpustit na čtení otce autorky Ludwiga Kocha, bývalého soudce Martina Wabla a soukromého detektiva Waltera Pöchhackera. Natascha Kampuschová si nepřála jejich přítomnost, protože podle ní měli "neustále spekulovat o tom, že o jejím únosu věděli ještě další lidé."

Jednou z možných variant původně také bylo, že o únosu věděla matka Kampuschové.

Kniha s názvem 3096 dní je v prodeji od středy. Velký zájem však podle rakouských médií zatím v knihkupectvích nevzbudila.

Začátek autorského čtení ohlásilo vídeňské knihkupectví Thalia na 19 hodin. Nikdo z přítomných neměl možnost klást mladé autorce otázky.

Knihkupectví se pro veřejnost uzavřelo již o hodinu dříve a dovnitř byli vpouštěni pouze lidé, kteří se podrobili vstupní kontrole. Mezi předměty, které nesměly být podle deníku Der Standard do knihkupectví vnášeny, byly deštníky či hole.

Priklopil potřeboval podle Kampuschové jen něčí blízkost

Natascha Kampuschová se podle rakouských i německých médií drží v knize věcného popisu, záměrně se detailně nevěnuje příliš intimním tématům. Její intimní život je jedním z posledních témat, které se před veřejností podle svých slov rozhodla utajit.

Popsala pouze, že Wolfgang Priklopil ji nutil pohybovat se po domě jen spoře oděnou, aby zabránil jejímu případnému útěku.

Pokud se média dotazovala na sexuální zneužívání ze strany Priklopila, tuto možnost Kampuschová vždy striktně odmítla. Ačkoli měl podle jejích slov a rovněž zkušeností Wolfgang Priklopil sklony k fyzickému týrání, nikdy ji sexuálně neobtěžoval.  

V případech, kdy musela strávit noc v jeho posteli, ji údajně svázal ruce a nutil ji ležet v jeho blízkosti. "Nikdy nešlo o sex. Ten člověk, který mě bil, zamykal do sklepa a nechával mě hladovět, potřeboval jen něčí blízkost," uvedla Kampuschová.

 

Právě se děje

Další zprávy