Kampaň před eurovolbami oživuje sex a rock'n'roll

Zahraničí Zahraničí
1. 6. 2009 15:30
Politické strany zkouší voliče vytrhnout z letargie osvědčenými postupy
Libertas žádají odhalení.
Libertas žádají odhalení. | Foto: Reuters

Brusel - Do zahájení voleb do Evropského parlamentu (EP) zbývají poslední dny a politické strany napříč Evropou se ve snaze zlomit tradiční apatii eurovoličů pokouší oživit své kampaně, seč jim síly stačí. Některé z nich jdou při tom tak říkajíc rovnou na věc.

Zatímco mládežnické křídlo francouzských socialistů, nizozemští Zelení a panevropská Libertas sázejí na sex, či alespoň striptýz, anglická krajně pravicová BNP spoléhá na tóny rock and rollu.

Mladí socialisté v jihofrancouzském departamentu Haute-Loire před několika dny vypustili do oběhu video s názvem „Potřebujete změnu?", ve kterém si berou na paškál neosobnost a zatuhlost evropských institucí, jež má podle řady odborníků za následek i slabý zájem o eurovolby.

Sex s ponožkami 

Výše zmíněné neduhy EU symbolizují v klipu ponožky na nohou muže oddávajícího se poněkud unylým milostným hrátkám s partnerkou. Nechybí ani kondom v tradičním evropském balení.

Následující scéna, kde už ponožky nejsou, nabízí podstatně dynamičtější sex s odpovídající hudbou a kondomem opatřeným logem Strany evropských socialistů (PES).

Nizozemští Zelení by chtěli mít s Evropou intimní vztah.
Nizozemští Zelení by chtěli mít s Evropou intimní vztah. | Foto: groenlinks.nl

Kondomy hrají hlavní roli i v propagaci nizozemských Zelených. „Rád bych měl s Evropou intimní vztah" (Ik heb zin in Europese gemeenschap) - stojí na obalech prezervativů, které strana rozdává tamní veřejnosti.

Slovo gemeenschap v nizozemštině znamená sexuální styk, ale také komunitu, společenství. Zelení doufají, že provokativním sloganem vyburcují občany Nizozemského králoství k hojné účasti ve volbách, které podle nizozemského deníku Volkskrant „mladé lidi nikterak nevzrušují".

Libertas nahoře bez 

V tradičně decentní Británii nasadila nahotu do své kampaně panevropská strana Libertas, která se na pozadí probíhajícího skandálu se zneužíváním systému poslaneckých náhrad rozhodla před budovou parlamentu ve Westminsteru požadovat plné "odhalení".

Jako inspiraci (a především lákadlo na voliče) vystavili tito euroskeptici na odiv zrakům kolemjdoucích polonahé tělo modelky Amy Diamondové.

Do nečekané šlamastyky se dostala i britská ultrapravicová strana BNP, která na svých webových stránkách prodávala hudební nosiče s produkcí známých rockových kapel jako například Pink Floyd, Blur či Futureheads. Proti porušení autorských práv se zmiňované kapely již ohradily.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Policisté večírek v Teplicích možná ignorovali záměrně, Švejdar to nechá prošetřit

Policejní prezident Jan Švejdar nechá prošetřit skutečnost, proč tepličtí policisté nezasáhli proti nelegální oslavě v Teplicích, upozornil na to Deník N.

"Objevily se i takové informace, že si policie teplického hotelu záměrně nevšímala. I toto jsem nechal prošetřit a budu ptát se i vedení Ústeckého krajského ředitelství. Toto nařčení musí být vysvětleno," napsal Deníku N Švejdar. Podle informací serveru už začaly probíhat výslechy ve vedení ústecké policie.

Kvůli své účasti na večírku již byl policejním prezidentem odvolán krajský šéf liberecké policie Vladislav Husák, poslanecký mandát složil také další z účastníků poslanec Milan Hnilička. V teplickém hotelu slavil narozeniny expolitik a podnikatel Petr Benda. Mezi hosty se objevil také bývalý premiér Jiří Paroubek.

Celou událost již prověřuje policie. Pokud zjistí porušení nařízení, předá věc k dořešení správním orgánům. V Česku nyní musejí být zavřené vnitřní prostory restaurací, na veřejných místech jsou povinné roušky a rozestupy, na vnitřních i venkovních akcích se mohou setkat maximálně dva lidé, od 21:00 platí až na výjimky zákaz nočního vycházení.

Zdroj: Domácí
Další zprávy