reklama
 
 

Němce udivil kameraman veřejnoprávní televize. Zabíral nohy moderátorky během debaty o sexismu

18. 11. 2017 20:40
Německá moderátorka a zpěvačka hovořila v televizní talkshow o sexismu a obtěžování. Obsah hodinové debaty ale na sociálních sítích zastínil krátký záběr kameramana na nohy devětačtyřicetileté celebrity.

Berlín - Německá veřejnoprávní televize ARD překvapila diváky v debatě na téma sexismus, obtěžování žen a kampaň #Metoo.

V pořadu Anne Willové vystupovalo několik hostů. A to včetně známé zpěvačky, herečky a moderátorky Verony Poothové.

Zatímco devětačtyřicetiletá matka dvou dětí hovořila o svých problémech se sexismem, kameraman ARD v detailu zabíral její nohy od kotníků až po boky.

Vyvolal tím negativní reakce na sociálních sítích. "Kameraman v přímém přenosu ukázal, co je sexismus!" stojí v jednom z příspěvků.

Skandál mezitím narůstá a rozebírají ho další německá média.

Produkce pořadu se vzápětí oficiálně omluvila.

"Záběry na boty a nohy Verony Poothové v našem programu neodpovídají našim principům a naší editoriální politice. Omlouváme se za tuto chybu," uvedli zástupci televize.

Zároveň se Poothové omluvili i telefonicky. Ta na dotaz německého deníku Bild uvedla, že se na kameramana nezlobí. "Proč by nemohl takové záběry udělat? Na tom není nic sexistického," uvedla.

Poothová dříve pracovala jako modelka, v roce 1990 se prosadila jako zpěvačka skupiny Chocolate hitem Ritmo de la Noche. Dnes je známá hlavně jako moderátorka televizních show.

Byla také krátce vdaná za Dietera Böhlena, hudebníka z diskotékové dvojice osmdesátých let Modern Talking.

Pořad televize ARD nesl podtitul Debata o sexismu - mění se něco? Reagoval na twitterovou kampaň #Metoo, v rámci níž ženy sdílejí své zkušenosti se sexuálním obtěžováním a násilím, a celkově na tento problém v Německu.

Mezi hosty byla šéfredaktorka německé verze serveru Vice Laura Himmelreichová nebo Ursule Schelleová, která vede v Německu kampaň proti obtěžování a také poradenské centrum pro ženy.

Poothová v pořadu uvedla, že se během své kariéry setkala se sexismem, ale ne s nátlakem, který by na ní zanechal následky.

Kampaň #metoo se do společnosti promítne represivně, tvrdí novinář Luděk Staněk v duelu s redaktorkou Respektu Silvií Lauder. | Video: Daniela Drtinová |  26:36

autor: Martin Novák | 18. 11. 2017 20:40

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama