Odstrašující příklad mrtvého úhlu. Video ukazuje zdánlivě šílené chování řidiče

pru pru
22. 10. 2021 9:34
Záběry z dopravní nehody u anglického města Luton ukazují rizika takzvaného mrtvého úhlu kamionů. Řidič osobního automobilu nedodržel při předjíždění náklaďáku dostatečný rozestup a ocitl se v těsné blízkosti před ním. Řidič kamionu ho už v tu chvíli nemohl vidět a začal vozidlo tlačit před sebou. Jeden ze svědků zachytil nebezpečnou situaci na mobilní telefon.
Záběry z dopravní nehody u anglického města Luton ukazují rizika mrtvého úhlu kamionů. | Video: Reddit/CasualUK, Youtube/Transport for NSW

Nehoda se stala v úterý ráno na anglické dálnici M1 několik desítek kilometrů od Londýna. Řidič kamionu zastavil až po 20 metrech díky varovným gestům lidí v okolních vozidlech. Přepravní společnost Greg's Couriers HGV, u které padesátiletý řidič pracuje, jeho chování obhajuje.

“Mnoho lidí teď viní našeho řidiče, ale nebyla to jeho chyba,” uvedl pro deník Daily Mail Greg Krysztofowiciz, manažer přepravní firmy. “Řidič Volkswagenu mu tam sprostě vjel, když se ho snažil předjet. Můj řidič ho neviděl a přísahal, že opravdu necítil, že před sebou tlačí auto,” dodal.

Podle Krysztofowicize by řidiči osobních automobilů měli být mimořádně opatrní, pokud předjíždějí kamiony. Kvůli své velikosti mají vícero mrtvých úhlů čili bodů, kam řidič za běžných okolností ze svých zrcátek nevidí. Pokud se tak kdokoliv v těchto místech nachází, možnosti řidiče odvrátit dopravní nehodu jsou téměř nulové.

“Kamioňáci sedí tak vysoko, že zkrátka nemohou vidět, co se děje těsně před nimi,” obhajoval svého zaměstnance Krysztofowiciz. Podle něj nebyl řidič kamionu po příjezdu policistů pod vlivem alkoholu ani návykových látek. Případ bude policie nadále vyšetřovat.

V poslední době na mrtvé úhly kamionů upozorňovala např. rozsáhlá kampaň v australském spolkovém státě Nový Jižní Wales. Ve svých spotech posadili řidiče osobních automobilů do kamionu, aby si vyzkoušeli, kolik bodů nejsou schopni vidět.

“Každý z nás hraje důležitou roli v tom, aby naše silnice zůstaly bezpečné. Takže bez ohledu na to, jestli jste chodci, cyklisté nebo řidiči, vždy buďte v okolí nákladních automobilů ostražití,” uvádí spolkový stát ve své kampani.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Italská pobřežní stráž zachránila z lodi 244 migrantů, včetně novorozence

Italská pobřežní stráž zachránila v noci na neděli z lodi blízko pobřeží Kalábrie 244 migrantů, včetně novorozence. Informovala o tom agentura Reuters. Z celkového počtu zachráněných je 41 nezletilých. Je mezi nimi i dítě, které se v sobotu narodilo přímo na lodi.

Itálie v posledních týdnech zažívá nárůst počtu migrantů, kteří připlouvají na lodích. Nejnovější případ zřejmě zvýší tlak na vládu premiéra Maria Draghiho, aby zajistila dohodu s partnery z Evropské unie o tom, jak se s přílivem migrantů vypořádat.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Soubor 106 Kupkových kreseb se prodal v aukci za 51 milionů Kč

Soubor 106 kreseb Františka Kupky, které vznikly počátkem 20. století pro francouzskou encyklopedii, se v neděli v Praze vydražil za 42,6 milionu korun. Včetně aukční přirážky za cyklus zaplatí kupec 51,12 milionu korun. Vyvolávací cena souboru byla 25 milionů korun, zvyšovala se po 200.000 korunách příhozy dražitelů po telefonu či internetu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy