reklama
 
 

Káhira je podle studie nejnebezpečnější megapolí pro ženy, premiantem v bezpečnosti je Londýn

16. 10. 2017 19:46
Podle studie organizace Thomson Reuters Foundation je nejnebezpečnější megapolí pro ženy. Odborníci pro práva žen hodnotili 19 světových měst s více než deseti miliony obyvatel, zaměřili se přitom na sexuální násilí, přístup ke zdravotní péči a vzdělání a pracovní příležitosti. Vůbec nejbezpečnější je pro ženy Londýn. Na druhém místě se umístilo Tokio a na třetím Paříž. Desítku nejhůře hodnocených měst tvoří především africké a asijské metropole, jako je konžská Kinshasa, bangladéšská Dháka nebo indické Dillí, ale i turecký Istanbul nebo peruánská Lima.

Káhira - Egyptská metropole Káhira je pro ženy nejnebezpečnější megapolí na světě, vyplývá to ze studie, již zveřejnila organizace Thomson Reuters Foundation.

Odborníci pro práva žen hodnotili 19 světových měst s více než deseti miliony obyvatel, zaměřili se přitom na sexuální násilí, přístup ke zdravotní péči a vzdělání a pracovní příležitosti. Nejbezpečnější megapolí je pro ženy Londýn, na druhé příčce se umístilo Tokio a na třetím pak Paříž.

Desítku nejhůře hodnocených měst tvoří především africké a asijské metropole, jako je konžská Kinshasa, bangladéšská Dháka nebo indické Dillí, ale i turecký Istanbul nebo peruánská Lima.

Aktivisté zabývající se právy žen v Káhiře podle zpravodajského serveru BBC připisují špatné hodnocení egyptské metropole staleté tradici diskriminace, která omezuje snahy prosadit pokrokový přístup k ženám. Podle egyptské novinářky Šahiry Amínové je život pro ženy ve městě velmi těžký a obtěžování čelí i při tak běžné činnosti, jako je chůze po ulici.

V Londýně naproti tomu v současné době mají ženy vedoucí postavení v podstatě ve všech společenských odvětvích včetně politiky, umění nebo obchodu, uvedl podle BBC londýnský starosta Sadiq Khan.

autor: ČTK | 16. 10. 2017 19:46

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama