reklama
 
 

Kaddáfího odpůrci vtrhli na ambasádu ve Stockholmu

11. 8. 2011 13:42
V budově velvyslanectví nebyl nikdo ze zaměstnanců, policie uzavřela okolí

Stockholm - Dav protestujících vtrhl ve čtvrtek do budovy libyjského velvyslanectví ve švédské metropoli Stockholmu.

Rozvášnění odpůrci režimu Muammara Kaddáfího strhávali ze zdí portréty libyjského vůdce a vyhazovali je okny ven. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na policii a očité svědky.

Letos jde už o třetí podobný incident.

Policejní mluvčí Lennart Lofgren uvedl, že policie přijela k budově ambasády po aktivaci alarmu a uzavřela silnici před velvyslanectvím. V době incidentu v budově údajně nebyl nikdo ze zaměstnanců, a nikdo tak nebyl zraněn.

"Lidé visí z oken, přijeli záchranáři a rozmístili kolem budovy nafukovací matrace," řekl Lofgren. Na místo zamířili i vyjednávači, kteří mají s demonstranty promluvit.

Protestující křičeli a vyhazovali z oken knihy a Kaddáfího portréty, uvedl očitý svědek Helmi Alnadori. Policie hlídkuje kolem budovy. Alnadori situaci označil za "naprostý chaos".

Menší skupinka lidí před ambasádou mávala vlajkou monarchistické Libye, která existovala do převratu v roce 1969. Tato vlajka je teď známá jako "vlajka nezávislosti", k níž se hlásí povstalci proti režimu Muammara Kaddáfího.

Odpůrcům libyjského vůdce bylo už v únoru umožněno, aby na libyjském velvyslanectví ve švédské metropoli vztyčili vlajku rebelů. Ta ale byla po jmenovaní nového velvyslance oddaného Kaddáfímu zase odstraněna.

Protestující už na ambasádu pronikli v dubnu, právě na protest proti jmenování nového velvyslance. Šest z nich bylo zatčeno.

autor: ČTK | 11. 8. 2011 13:42

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama