Za problémy s uprchlíky v Evropské unii může Merkelová, zkritizoval kancléřku Kaczyński

ČTK ČTK
Aktualizováno 20. 5. 2017 21:26
Vůdce polské vládnoucí strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński znovu kritizoval systém rozdělování migrantů mezi země Evropské unie podle kvót. V této souvislosti také obvinil německou kancléřku Angelu Merkelovou, že migrační problémy unie způsobila právě ona, a tudíž za to musí nést následky ona a Německo. Evropská komise chce, aby členské státy přijaly určitý počet ze 160 000 uprchlíků uvízlých v Řecku a v Itálii na základě kvót z roku 2015. V červnu chce komise rozhodnout o případných krocích vůči státům, které přijmout migranty odmítají. Varšava také ve čtvrtek dala najevo, že žadatele o azyl na základě kvót nepřijme, i kdyby čelila odvetným právním krokům ze strany Bruselu.
Předseda polské vládnoucí strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński.
Předseda polské vládnoucí strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hokejisty USA povede na MS v Rize kouč Capuano z Ottawy

Hokejisty Spojených států amerických povede na mistrovství světa v Rize Jack Capuano. Bývalý hlavní kouč New York Islanders je od roku 2019 asistentem v Ottawě.

Čtyřiapadesátiletý Capuano bude působit u americké seniorské reprezentace potřetí a poprvé jako hlavní trenér. V roce 2017 byl asistentem na mistrovství světa a o rok dřív na Světovém poháru.

Další zprávy