K útokům na šíity v Pákistánu se přihlásil Taliban

ČTK ČTK
22. 11. 2012 7:20
Sebevražední atentátníci zabili ve městech Rávalpindí a Karáčí minimálně 26 lidí
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Islámábád - Pákistánská odnož radikálního afghánského hnutí Taliban se dnes přihlásila ke středečním útokům proti pákistánským šíitům. Informovala o tom agentura AFP.

Sebevražední atentátníci udeřili ve městech Rávalpindí a Karáčí a zabili celkem přinejmenším 26 lidí.

V Karáčí na jihu země zaútočili ve středu odpoledne na šíitské náboženské poutníky dva sebevražední atentátníci. Výbuchy zabily tři lidi, dalších 17 bylo zraněno.

Večer se pak stal další atentát v Rávalpindí nedaleko Islámábádu. Tam terorista odpálil své nálože v davu šíitů, kteří byli na cestě do mešity. Exploze připravila o živost 23 lidí, 62 jich bylo zraněno, uvedla dnes policie novou bilanci.

Šíitští muslimové jsou v Pákistánu náboženskou menšinou. Tvoří zhruba 20 procent populace, zatímco vyznavači sunnitského islámu 77 procent. Někteří radikální sunnité, mezi které se řadí i stoupenci Talibanu, ale považují šíity za odpadlíky od víry a útočí na ně.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Při explozi v laserové střelnici v Přerově se popálily dvě osoby

Dva lidé se v neděli odpoledne popálili při explozi a vzplanutí sudů od oleje v rekonstruované laserové střelnici v Přerově. "Popálené osoby jsou již v péči zdravotnické záchranné služby," řek dnes mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Na místě zasahují záchranáři a hasiči. Okolnosti exploze vyšetřuje policie.

Výbuch podle Hošáka nastal v laser aréně nedaleko centra Přerova při instalaci několika sudů od oleje. "Došlo k explozi a vzplanutí. Následkem jsou dvě popálené osoby. Hasiči provádí důkladnou kontrolu termokamerami. V prostorách je nebezpečí skrytého hoření," uved Hošák.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Letecká základna Ajn al-Asad v Iráku, na níž působí američtí vojáci, byla cílem raketového útoku. AFP to řekl nejmenovaný bezpečnostní činitel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy