K Mexiku míří silná tropická bouře Franklin, může narůst až do hurikánu

ČTK ČTK
7. 8. 2017 12:58
K mexickému poloostrovu Yucatan míří silná bouře Franklin. K pevnině dorazí podle amerického centra pro hurikány večer místního času a mohla by na svém postupu dosáhnout síly hurikánu. Zatím postupuje z karibské oblasti severozápadním směrem a doprovází ji vítr o síle 75 kilometrů v hodině. Po dosažení Yucatanu má bouře postupovat v úterý přes Mexický záliv směrem k centrální části Mexika. Úřady nařídily pohotovost v pobřežních oblastech mezi Chetumalem a Punta Allenem. Není vyloučeno, že až tam bouře dorazí, bude mít vichr sílu 220 kilometrů v hodině. Jeho následky by mohli pocítit i lidé v Belize. Do kategorie hurikánů spadají bouře s větrem přesahujícím rychlost 119 kilometrů v hodině.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy