K indonéským břehům připluly čluny s 500 barmskými uprchlíky

ČTK ČTK
10. 5. 2015 11:48
Rohingové si v Barmě stěžují na diskriminaci. Ačkoli na území Barmy mnozí žijí po staletí, jsou tam stále považováni za nelegální přistěhovalce.
Loď s uprchlíky.
Loď s uprchlíky. | Foto: Reuters

Jakarta - K břehům západní Indonésie v neděli dorazily dva čluny s 500 příslušníky barmské muslimské menšiny Rohingů. Indonésie na místo poslala pracovníky imigračních úřadů. Podle prvních zpráv někteří z běženců potřebují ošetření.

Na jednom z plavidel bylo 430 a na druhém 70 lidí. Rohingové si v Barmě stěžují na diskriminaci. Ačkoli na území Barmy mnozí žijí po staletí, jsou tam stále považováni za nelegální přistěhovalce ze sousedního Bangladéše.

V Barmě jich žije asi 1,1 milionu, ale většina z nich nemá žádné státní občanství a v Arakanském státě čelí útlaku. Téměř 140.000 Rohingů opustilo domovy po krvavých střetech s buddhisty v roce 2012.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy