Jourová se nebude ucházet o třetí mandát v EK

25. 9. 2023 21:36
Jourová se nebude ucházet o třetí mandát v EK

Česká zástupkyně v Evropské komisi Věra Jourova dnes uvedla, že se nebude ucházet o třetí mandát v unijní exekutivě. Píše to server Politico, na jehož akci to Jourová prohlásila. Nynější místopředsedkyně EK podotkla, že ani neví, zda se vrátí do české politiky. Nevyloučila ani pauzu na "očistu" od politiky.

Podle serveru Politico bylo jen málo pravděpodobné, že by Jourová přesvědčila českou vládu, aby ji do komise znovu navrhla. Jourová totiž byla nominantkou Hnutí ANO Andreje Babiše, které je nyní v opozici, připomíná respektovaný bruselský server.

"Už toho bylo dost," řekla na jeho dnešní akci Jourová ohledně svého možného pokračování v komisi. V unijní exekutivě působí od roku 2014 a v nynější komisi Ursuly von der Leyenové je místopředsedkyní a komisařkou pro hodnoty a transparentnost. Po deseti letech v exekutivní funkci tak Jourová poznamenala, že uvažuje o "jistém způsobu očisty od politiky".

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy