Jižní Korea zavře průmyslovou zónu Kesong. Kvůli raketě přijde o práci 54 000 Severokorejců

Kesong se nezavírá poprvé... Podívejte se, co se v zóně dělo v dubnu 2013.
Vítejte v Kesongu...
... průmyslové zóně v KLDR, jen pár kilometrů od hranic s Jižní Koreou. Kvůli restrikcím severokorejských úřadů se sem můžete podívat jen zdálky.
Jde o společný výrobní projekt, který obě země, Severní a Jižní Korea, spustily na počátku tohoto století. V průmyslové zóně Kesong sídlí 123 firem, pracovalo tu více než 53 tisíc lidí.
Naprostou většinu z nich tvořili Severokorejci. Jihokorejci firmám šéfovali, v Kesongu jich pracovalo kolem 860. Do práce sem dojížděli každý den autem.
Foto: Reuters
ČTK ČTK
10. 2. 2016 10:10
Jižní Korea oznámila, že zastaví činnost v průmyslové zóně Kesong, kterou provozuje společně s KLDR. Reaguje tak na jaderný test, který Severní Korea provedla v lednu, a na odpal severokorejské rakety dlouhého doletu z minulého týdne. Uvedla to jihokorejská tisková agentura Jonhap. Pchjongjang tak přijde o poslední oficiální zdroj tvrdé měny. V průmyslovém komplexu pracuje ve zhruba 120 jihokorejských továrnách na 54 000 Severokorejců. Byl založen roku 2003 na území KLDR a financován převážně Jižní Koreou.
 

Právě se děje

před 35 minutami

Basketbalisté Atlanty díky 48 bodům Younga vyhráli v Milwaukee

Basketbalisté Atlanty vstoupili do semifinálové série NBA vítězstvím 116:113 v Milwaukee. Hlavní zásluhu na tom měl rozehrávač Trae Young, který si 48 body vytvořil nový osobní rekord v play off a jen dva body zaostal za svým kariérním maximem. K tomu přidal 11 asistencí. Pro Bucks to byla první domácí porážka v letošních vyřazovacích bojích, naopak Hawks vyhráli poprvé v semifinále NBA od roku 1968 a stěhování do Atlanty ze St. Louis.

Další zprávy