Jižní Korea postaví na hranici se severem obří tlampače.

ČTK ČTK
6. 7. 2016 8:50
Jižní Korea chce v reakci na severokorejské raketové zkoušky do konce roku zdvojnásobit počet obřích tlampačů u hranice s KLDR, kterými vysílá do autoritářské země svou protirežimní propagandu. Oznámila jihokorejská armáda s tím, že ke stávajícím deseti tlampačů přibude dalších jedenáct.Tlampače rozmístěné v demilitarizované zóně, která obě znesvářené země rozděluje, používá Soul nejen ke kritice severokorejského vůdce Kim Čong-una, ale také k vysílání jihokorejské popové hudby. Armáda uvádí, že v případě příznivých meteorologických podmínek je zvuk ze zařízení slyšet i ve vzdálenosti přes deset kilometrů.
Severokorejští vojáci na hranici.
Severokorejští vojáci na hranici. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Další zprávy