reklama
 
 

Korea bojuje se smrtící infekcí, dezinfikuje letadla i vlaky

Aktualizováno 9. 6. 2015 11:29
Úřady kvůli koronaviru MERS zavřely tisíce škol, na 2500 lidí je v izolaci.

Soul - V Jižní Koreji se šíří nákaza MERS. Koronavirus stál život sedm lidí, bezmála sto dalších je nakaženo.

Soul už nechal dočasně uzavřít přes 2200 škol, podle informací agentury Reuters je mezi nimi i dvacítka univerzit.

Zatímco v pondělí jihokorejské úřady oznámily 23 nových případů nákazy, v úterý jich na seznam přidaly pouze osm. Poslední obětí je podle ČTK osmašedesátiletá žena, která se dostala do kontaktu s jedním pacientem v soulské nemocnici. V karanténě je okolo 2500 lidí.

Jižní Korea má největší počet případů infekce MERS mimo oblast Blízkého východu. Do země nákazu zavlekl v květnu jeden z místních podnikatelů po návštěvě blízkovýchodních zemí.

Kontroly provádí i Hongkong

Země přijala celou řadu bezpečnostních opatření, tělesnou teplotu lidí nechává kontrolovat na úřadech či ve školách. Zaměstnanci společností dezinfikují vlaky i letadla.

Kontroly provádí na letištích například i Hongkong. Zároveň vydal doporučení, aby lidé do Jižní Koreje necestovali, pokud to není nezbytně nutné. Jedná se o takzvané "červené varování", na stupnici tří je uprostřed.

"Vydat jasnou zprávu je v této fázi něco, co vláda Hongkongu považuje za nutné," řekl jeden z předních představitelů Carrie Lam.

V provincii Kjonggi, která obklopuje metropoli Soul, už přes tři desítky nemocnic nabízejí, že přijmou každého, kdo vykazuje symptomy spojované s koronavirem.

"Bojujeme tu dvě války. Válku proti nemoci a válku proti strachu," řekl tamní guvernér Nam Kyung-pil.

S Jihokorejci už na společné misi začala pracovat i Světová zdravotnická organizace (WHO). Doporučení necestovat do země ale WHO nevydala. Výlety přesto ruší tisíce turistů, napsala agentura Reuters.

autor: Kateřina Vítková | 9. 6. 2015 11:16

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama