Jižně od Káhiry se srazil autobus s nákladním vozem. Čtrnáct mrtvých a 42 zraněných

ČTK ČTK
29. 8. 2017 12:34
Čtrnáct mrtvých a 42 zraněných si vyžádala nehoda autobusu na jih od egyptské metropole Káhiry. Podle agentury AFP to v úterý oznámilo egyptské ministerstvo zdravotnictví. Autobus po srážce s nákladním vozem spadl z mostu. Totožnost cestujících úřady nesdělily. Někteří ze zraněných jsou ve vážném stavu, informovala agentura DPA. Egyptský tisk uvedl, že autobus jel příliš rychle. Nehoda se stala přibližně 120 kilometrů jižně od Káhiry v provincii Baní Suvajf. Tragické dopravní havárie jsou v Egyptě poměrně časté. Příčinou bývá mnohde neudržovaná síť silnic a nezřídka i riskantní způsob jízdy, poznamenala DPA.
Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy