Jihozápadní Čínu zasáhlo zemětřesení o síle 5,9 stupně, oběti zatím nejsou hlášeny

ČTK ČTK
17. 6. 2019 19:48
Zemětřesení o síle 5,9 stupně zasáhlo čínskou provinci S'-čchuan na jihozápadě země. S odvoláním na americkou geologickou službu USGS o tom informovala agentura Reuters. Otřesy podle čínských médií způsobily zranění a hmotné škody, oběti na životech nejsou hlášeny.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Ohnisko zemětřesení se nacházelo asi deset kilometrů pod zemským povrchem v okrese Čchang-ning. Čínská média uvedla, že chvění bylo cítit ve velkých městech regionu, včetně provinční metropole Čcheng-tu a 29milionového města Čchung-čching.

Snímky zveřejněné ve státních médiích ukazovaly pukliny na budovách a lidi, jak v některých městech provincie vybíhají na ulici.

Americká geologická služba varovala, že zemětřesení mohlo mít za následek oběti. Některá čínská média hovoří o zraněných, tyto informace ale zatím nebyly potvrzeny.

Zemětřesení v této oblasti jsou poměrně častá. Při katastrofě z května 2008 zemřelo téměř 70 tisíc lidí, v roce 1974 připravilo zemětřesení v Tchang-šanu o život více než 250 tisíc lidí.

Čínské úřady zaznamenaly na hranicích se Severní Koreou podzemní otřesy o síle 1,3 stupně. Podle agentury TASS, která se odvolává na čínské seizmologické středisko, mohl být příčinou otřesů výbuch.

 

Právě se děje

Další zprávy