reklama
 
 

Jihosúdánští ozbrojenci v Etiopii zabili 28 lidí a unesli 43 dětí

Aktualizováno 15. 3. 2017 14:49
Jihosúdánští ozbrojenci překročili etiopské hranice, zabili 28 lidí a unesli 43 dětí. S odkazem na etiopskou vládu o tom ve středu informovala agentura Reuters. Ozbrojenci zaútočili v oblasti Gambella blízko hranic s Jižním Súdánem, uvedl mluvčí místní samosprávy Chol Chany. "Banditi zaútočili a utekli se 43 dětmi," řekl Chane s tím, že ozbrojenci patřili k etnické skupině Murle.

Addis Abeba - Jihosúdánští ozbrojenci překročili hranice Etiopie, kde zabili 28 lidí a unesli 43 dětí. S odvoláním na etiopskou vládu o tom ve středu informují zahraniční média.

Podle agentury Reuters jde o další názornou ukázku, jak občanská válka v Súdánu ohrožuje celou oblast.

V etiopské oblasti Gambella od 10. do 12. března útočilo zhruba 1000 příslušníků jihosúdánského kmene Murle, uvedl mluvčí místní samosprávy Chol Chany. "Bandité zaútočili a utekli i se 43 dětmi," řekl. Útočníci jsou podle něj stále ještě na etiopském území a etiopská armáda je pronásleduje.

Mluvčí jihosúdánského ministerstva zahraničí Mawien Makol Arik řekl, že si je vědom nepokojů v regionu Gambella, a potvrdil, že etiopské jednotky hranice s Jižním Súdánem zatím nepřekročily.

Jihosúdánské a etiopské kmeny v této oblasti na sebe útočí už roky. Nejčastěji si kradou dobytek a unášejí děti, které pak používají jako pastevce. V Gambelle je nyní asi 300 000 jihosúdánských uprchlíků, kteří z vlasti utekli před občanskou válkou.

Jižní Súdán je nejmladším státem světa, takřka od svého založení v roce 2011 je však zmítán etnickým násilím.

V prosinci 2013 v zemi vypukla občanská válka. V srpnu 2015 dosáhli znepřátelení politici Salva Kiir a Riek Machar dohody o příměří, boje v zemi ale pokračují. V důsledku násilností přišly o život desítky tisíc lidí a více než dva miliony lidí opustily své domovy.

autor: ČTK | 15. 3. 2017 13:21

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama