Jičínská tragédie z roku 1968. Dva mrtví po střelbě opilého vojáka

Jičínská tragédie z roku 1968. Dva mrtví po střelbě opilého vojáka
21. srpen 1968 v Jičíně.
Opilý příslušník polských jednotek připravil 7. září 1968 o život Jaroslava Veselého a Zdenku Klimešovou. Další čtyři lidi postřelil, včetně jednoho polského vojáka.
Dobový leták ve čtyřech jazycích.
Prohlášení jičínských komunistů.
Foto: Sbírka Regionálního muzea a galerie v Jičíně
Martin Novák Martin Novák
19. 8. 2013 13:42

Před pětačtyřiceti lety vtrhla do Československa vojska zemí Varšavské smlouvy. Nepřišli jen Sověti, své vojáky poslalo i Polsko, Maďarsko a Bulharsko. Aktuálně.cz se vrací k tragickému případu z Jičína, kde opilý polský voják připravil o život dva lidi. Podívejte se na dobové i současné fotografie a některé dokumenty, které uchovává Státní okresní archiv v Jičíně i Regionální muzeum a galerie v Jičíně.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Vláda asi o půl roku odloží digitální daň, sazba klesne

Nově zaváděná takzvaná digitální daň by mohla platit o půl roku později, tedy až od příštího roku. Její sazba by mohla klesnout z navrhovaných sedmi procent na pět procent. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) řekla České televizi, že chce digitální daň zařadit na pondělní jednání koaliční rady. Chce tam otevřít otázku odložení účinnosti a změny sazby. Před daní již dříve varoval velvyslanec USA v Praze Stephen King, ve Sněmovně k ní má výhrady opozice. Možných odvetných opatření se obávají i české firmy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy