"Jen vztyčení vlajky nestačí". Trump nařídil NASA připravovat pilotované mise na Měsíc a na Mars

ČTK ČTK
Aktualizováno 11. 12. 2017 23:37
Americký prezident Donald Trump vydal nařízení o přípravě nové americké pilotované mise na Měsíc a později i na Mars. Pokyn vesmírné agentuře NASA podepsal Trump na ceremoniálu v Bílém domě. Direktiva má vést k zahájení "inovativního programu průzkumu vesmíru". "Tentokrát to nebude jen o vztyčení vlajky a o lidské stopě na měsíčním povrchu," komentoval Trump projekty. "Vytvoříme (na Měsíci) základnu pro mise na Mars a jednou možná i dál," předpověděl prezident. Podle Bílého domu plánovaný projekt "změní americký program pilotovaných vesmírných letů tak, aby se Amerika stala hybnou silou kosmického průmyslu, získala nové znalosti o vesmíru a podnítila vývoj neuvěřitelných technologií."
Donald Trump podepisuje memorandum o přípravě nové americké pilotované mise na Měsíc a později i na Mars
Donald Trump podepisuje memorandum o přípravě nové americké pilotované mise na Měsíc a později i na Mars | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 27 minutami

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nedostal z Hradu pozvánku na 28. října

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zatím nedostal pozvánku na slavnostní udílení státních vyznamenání na Pražském hradě 28. října. Pozvání nedostal ani loni. Nejvyšší žalobce se zhruba před dvěma lety odmítl dostavit na schůzku s prezidentem Milošem Zemanem v době, kdy státní zastupitelství dohlíželo na vyšetřování kauzy v Lesní správě Lány.

"Od té doby, kdy pan nejvyšší státní zástupce odmítl schůzku s panem prezidentem za situace, kdy bylo Nejvyšší státní zastupitelství činné v kauze Lesní správy Lány, pan nejvyšší státní zástupce žádné pozvání na Hrad nedostal a s žádným už ani nepočítá," řekl tehdy mluvčí nejvyššího žalobce Petr Malý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy