reklama
 
 

Jeden mrtvý a tři zranění při střelbě ve škole v USA. Většímu krveprolití zabránila zaseklá pistole

Aktualizováno 14. 9. 2017 7:44
Nejméně jednoho mrtvého a tři zraněné si ve středu vyžádala střelba ve střední škole v americkém státě Washington. Informovala o tom místní média. Bilanci zatím nepotvrdily úřady. Motiv je nejasný. Mrtvý i zranění, kteří jsou ve stabilizovaném stavu v nemocnici, jsou studenti, uvedla televize CBS. Muž podezřelý ze střelby byl podle šéfa místní policie zadržen. Podle jiného mediálního zdroje si incident vyžádal šest zraněných. "Střelba na Freemanově střední škole láme srdce," reagoval v prohlášení guvernér Jay Inslee.

Seattle - Na střední škole v americkém státě Washington střílel ve středu jeden ze studentů. Podle spolužáka byl zadržený útočník posedlý předchozími střelbami na školách. Nyní při násilnostech zahynul jeden student a další tři utrpěli zranění.

Patnáctiletý student Michael Harper sdělil AP, že na Freemanově střední škole vraždil jeho nejmenovaný spolužák. Popsal ho jako milého, zábavného, ale i divného. Měl hodně kamarádů a nebyl šikanován, tvrdí Harper. Dodal však, že na začátku roku přinesl do školy poznámky, kde zmiňoval své možné zabití či uvěznění. Někteří spolužáci pak na něj podle Harpera upozornili výchovné a vzdělávací poradce.

Úřady zatím totožnost zadrženého muže nezveřejnily a mlčí i k jeho pravděpodobnému motivu. Potvrdily jen bilanci obětí s tím, že zranění jsou v nemocnici a jejich životy nejsou v ohrožení.

Útočník měl dvě pistole, ale jedna se mu zasekla, což prý zabránilo většímu krveprolití. Před příjezdem policie jej zadržel zaměstnanec školy, napsala dnes agentura Reuters s odvoláním na místního šerifa. Ten šikanu jako možné pozadí tragédie nevyloučil. "Musíme zjistit, co se stalo špatného s naší společností, že naše děti se rozhodují, že potřebují vzít zbraně, aby se vypořádaly s problémy, kterým čelí," uvedl.

"Střelba na Freemanově střední škole láme srdce," reagoval v prohlášení guvernér státu Jay Inslee. Na místo se houfně sjížděli vyděšení rodiče.

autor: ČTK | 13. 9. 2017 22:00

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama