Je to málo. Ukrajina chce pro pozůstalé větší odškodné za sestřelení letadla v Íránu

ČTK ČTK
2. 2. 2020 22:33
Kyjev není spokojen s výší odškodného, kterou Írán nabídl rodinám Ukrajinců zabitých při lednovém sestřelení civilního letadla u Teheránu a bude usilovat o zvýšení platby. Ukrajinské televizi 1+1 to řekl prezident Volodymyr Zelenskyj.
Ukrajinský prezident Zelenskij klade květiny k památníku obětem sestřelení civilního letadla u Teheránu.
Ukrajinský prezident Zelenskij klade květiny k památníku obětem sestřelení civilního letadla u Teheránu. | Foto: Reuters

Prezident uvedl, že íránská strana nabídla každé rodině 80.000 dolarů (1,8 milionu Kč). To je ale podle něj příliš málo a Ukrajina bude tlačit na zvýšení této částky. V interview televiznímu kanálu 1+1 dodal, že Kyjev stále čeká na předání černých skříněk z letadla.

Ukrajinský letoun se zřítil 8. ledna krátce po startu z mezinárodního letiště v Teheránu. Írán až po několika dnech přiznal, že stroj omylem sestřelily jeho revoluční gardy.

Letecké neštěstí nepřežil nikdo ze 176 lidí na palubě. Podle íránských úřadů bylo 147 cestujících z Íránu, mnoho jich mělo dvojí státní občanství. Ukrajinců bylo na palubě 11.

VIDEO: Sestřelení ukrajinského civilního letadla nad Teheránem. 

Okamžik, kdy měla ukrajinský Boeing trefit střela nad Teheránem. Tento záznam může být důkaz | Video: Twitter: @NarimanGharib
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy