Je to holka, oznámilo letadlo slavícímu davu. Euforii ukončil tragický zvrat

Oslavu odhalující pohlaví dítěte v mexickém městě Cancún ukončila tragická nehoda letadla. Nastávající rodiče uspořádali pro své blízké neobvyklou party na lodi. Letoun, který při průletu všem účastníkům oznamoval, že pár čeká dceru, ale krátce potom nečekaně spadl do moře. Ani jeden z pilotů nehodu nepřežil. Jeden z účastníků oslavy celý incident natočil.
Mexická oslava odhalující pohlaví dítěte se změnila po nehodě letounu v tragédii. | Video: Reuters

Nastávající rodiče uspořádali pro své blízké oslavu na lodi v mexické laguně Nichupté u města Cancún. Letoun typu Cessna 206 nesl ceduli s oznámením, že pár čeká dceru. Tuto novinku se účastníci oslavy dozvěděli, když stroj prolétl jen několik desítek metrů nad jejich hlavami. V tu chvíli začali všichni nadšeně vykřikovat "Je to holka!".

Jeden z účastníků ještě těsně před průletem žertoval, že všechno bude v pořádku, dokud do nich při tom letadlo nenarazí, citoval muže britský deník The Daily Mail.

Několik vteřin poté ale letoun nečekaně ztratil rychlost a strmě spadl do vody. Účastníci oslavy byli v šoku a okamžitě volali pomoc. Po tom, co záchranáři přispěchali k troskám letounu na rozbouřené moře, nalezli v něm dva piloty - jeden byl na místě mrtvý, druhý zemřel při resuscitaci na břehu. 

Letoun odstartoval z ostrova Holbox ležícího asi 60 kilometrů od Cancúnu. Na oslavu odhalující pohlaví dítěte si ho pár objednal od soukromé společnosti Xomex, která tomuto typu letounu přezdívá "vzdušné taxi".

Příčina tragické nehody zatím není jasná. Tamní vyšetřovací služby se nyní případem zabývají.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Pohár bude bez fanoušků, vstupenky si rozdělí partneři

Fotbalová asociace České republiky nebude moci kvůli aktuálním protikoronavirovým opatřením poskytnout finalistům domácího poháru vstupenky pro volný prodej fanouškům. Povolená kapacita 10 procent diváků na stadionu je pro zápas mezi Plzní a Slavií vyhrazena dlouhodobým partnerům. Uvedli to představitelé soutěže na twitteru.

"Aktuální epidemiologická výjimka stanovuje maximální možnou hranici naplnění stadionu na deset procent celkové kapacity. Ta je určena pouze dlouhodobým partnerům a z tohoto důvodu nemůže momentálně FAČR zahájit prodej vstupenek na finálový zápas," uvedli zástupci soutěže.

"Vzhledem k aktuálním opatřením neobdrží klub od FAČR žádnou volnou kapacitu vstupenek, které by mohly být nabídnuty do volného prodeje pro fanoušky," informoval na svých stránkách i plzeňský klub.

Finálový duel, v němž mohou slávisté završit double, se uskuteční v plzeňské Doosan Aréně 20. května od 17:00.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Milion chvilek svolal na příští čtvrtek demonstraci, bude požadovat demisi Benešové

Spolek Milion chvilek pro demokracii v reakci na odstoupení nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, který naznačil, že čelil tlaku ministryně spravedlnosti Marie Benešové, svolal na příští čtvrtek demonstraci, na níž bude požadovat demisi ministryně. Konat se bude 20. května od 18:30 na Václavském náměstí.

"Nátlak Marie Benešové na Pavla Zemana je naprosto nepřijatelný. Vyšetřování kauzy Čapí hnízdo se chýlí ke konci a hradní kauzy probublávají. Tahle vláda nesmí rozhodovat o dalším nejvyšším státním zástupci," řekl k okolnostem pro pořádání demonstrace předseda Milionu chvilek Benjamin Roll. 

"Požadujeme demisi Marie Benešové. A požadujeme, aby vláda s trestně stíhaným premiérem nevybírala nového státního zástupce," dodal.

Spolek kvůli tomu zrušil původně plánované pondělní setkání "100 let stačilo!" k příležitosti 100 let od založení komunistické strany, kde plánoval předčítat jména obětí komunistického režimu před sídlem KSČM.

Zdroj: ČTK
Další zprávy