Je to holka, oznámilo letadlo slavícímu davu. Euforii ukončil tragický zvrat

pru pru
1. 4. 2021 16:39
Oslavu odhalující pohlaví dítěte v mexickém městě Cancún ukončila tragická nehoda letadla. Nastávající rodiče uspořádali pro své blízké neobvyklou party na lodi. Letoun, který při průletu všem účastníkům oznamoval, že pár čeká dceru, ale krátce potom nečekaně spadl do moře. Ani jeden z pilotů nehodu nepřežil. Jeden z účastníků oslavy celý incident natočil.
Mexická oslava odhalující pohlaví dítěte se změnila po nehodě letounu v tragédii. | Video: Reuters

Nastávající rodiče uspořádali pro své blízké oslavu na lodi v mexické laguně Nichupté u města Cancún. Letoun typu Cessna 206 nesl ceduli s oznámením, že pár čeká dceru. Tuto novinku se účastníci oslavy dozvěděli, když stroj prolétl jen několik desítek metrů nad jejich hlavami. V tu chvíli začali všichni nadšeně vykřikovat "Je to holka!".

Jeden z účastníků ještě těsně před průletem žertoval, že všechno bude v pořádku, dokud do nich při tom letadlo nenarazí, citoval muže britský deník The Daily Mail.

Několik vteřin poté ale letoun nečekaně ztratil rychlost a strmě spadl do vody. Účastníci oslavy byli v šoku a okamžitě volali pomoc. Po tom, co záchranáři přispěchali k troskám letounu na rozbouřené moře, nalezli v něm dva piloty - jeden byl na místě mrtvý, druhý zemřel při resuscitaci na břehu. 

Letoun odstartoval z ostrova Holbox ležícího asi 60 kilometrů od Cancúnu. Na oslavu odhalující pohlaví dítěte si ho pár objednal od soukromé společnosti Xomex, která tomuto typu letounu přezdívá "vzdušné taxi".

Příčina tragické nehody zatím není jasná. Tamní vyšetřovací služby se nyní případem zabývají.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Americká vláda se zaměří na platby v kryptoměnách při kyberútocích, uvádí The Wall Street Journal

Americká vláda chce ztížit hackerům možnost využívat kryptoměny k ziskům při kyberútocích. Chystá několik kroků včetně sankcí, píše s odvoláním na zdroje obeznámené se situací deník The Wall Street Journal (WSJ). Platit by tato opatření podle listu mohla začít už příští týden.

Kabinet připravuje nové pokyny ohledně rizik spojených s usnadňováním takových plateb požadovaných jako výkupné při digitálních útocích. V plánu jsou pokuty a další postihy.

Další zprávy