Japonský život v troskách a provizoriu, začíná se i rabovat

Japonský život v troskách a provizoriu, začíná se i rabovat
Žena stojí uprostřed trosek domů města Minamisanriku v prefektuře Mijagi.
Obchodní zastoupení Toyoty a absolutně zničená oblast v okolí města Minamisanriku v prefektuře Mijagi.
Zkouška radiace na zemině, která se zachytila na botě jednoho z obyvatel ostrova Honšú.
Hlavní operační středisko pro třetí reaktor fukušimské jaderné elektrárny. Z tohoto místa (na archivní fotografii ze září 2010) nyní zaměstnanci elektrárny kontrolují aktuální situaci a rozhodují o následných krocích.
Foto: Reuters
Reuters Reuters, Lucie Kalivodová
22. 3. 2011 12:11

Tokio - Počet obětí ničivého zemětřesení a následné vlny tsunami, které Japonsko zasáhly 11. března, už přerostl devět tisíc. 12 645 lidí je podle úřadů stále pohřešováno a z postižených prefektur přicházejí zprávy o rabování a další kriminalitě. V oblastech zničených tsunami se množí případy nelegálního vybírání bankomatů, kradení benzínu z aut, rabování v zavřených obchodech. Na 350 tisíc Japonců stále přebývá v evakuačních centrech na severu a východě země a žije v provizoriu. Krematorium v severojaponském městě Higaši Macušima nestačí spalovat všechna těla nalezená po katastrofě, městská správa proto rozhodla, že se mrtví budou dočasně pohřbívat do masových hrobů. Obnova zdevastované země vycházejícího slunce podle odhadů potrvá minimálně pět let.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy