Obrazy zkázy den poté. Nové fotky ze zničeného Japonska

Foto: Reuters
Reuters Reuters
12. 3. 2011 12:57

Tokio - Série velmi silných zemětřesení, z nichž to největší dosáhlo rekordních 8,9 stupně Richterovy škály, zasáhla Japonsko v pátek 11. března. Otřesy, jejichž epicentrum bylo 130 kilometrů od pobřeží, zvedly až desetimetrové obří vlny tsunami. Počet mrtvých a nezvěstných už překročil 1500.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Muž se zákazem řízení srazil v Ústí nad Labem policistu

Policistu dnes srazil v Londýnské ulici v Ústí nad Labem jednačtyřicetiletý řidič, který nerespektoval výzvu k zastavení a začal policistům ujíždět. V ulici svým vozem s německou poznávací značkou také naboural několik dalších aut. Policie po jeho zadržení zjistila, že muž českého původu má zákaz řízení, řidič se odmítl podrobit testu na drogy. Zraněného policistu si převzala záchranná služba. Vyplývá to z informací, které ČTK poskytla záchranná služba a policie.

"Mohu potvrdit, že jsme odvezli jednoho policistu," řekl ČTK mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník. Závažnost zranění nechtěl specifikovat. Policejní mluvčí Veronika Hyšplerová řekla ČTK, že incident se stal krátce po 14:00. Dodala, že se k věci zatím nemůže blíže vyjádřit kvůli vyšetřování. "V tuto chvíli nelze předjímat, jak celá věc bude kvalifikována, případně jaký trest bude řidič mít," dodala Hyšplerová.

Další zprávy