Japonsko zasáhlo zemětřesení a obří vlna tsunami

Japonsko zasáhlo zemětřesení a obří vlna tsunami
Vodní vír poblíž města Oarai.
Domy smetené obří vlnou tsunami v japonském městě Natori.
Takto skončily domy poblíž letiště Sendai.
Narušená infrastruktura ve městě Iwaki, na východě Honšú.
Foto: Reuters
Reuters Reuters, Lucie Kalivodová
11. 3. 2011 8:52

Tokio - Velmi silné zemětřesení o síle 8,9 stupně Richterovy škály zasáhlo Japonsko. Podle agentury Reuters je v důsledku zemětřesení mnoho zraněných. Zemětřesení zvedlo desetimetrovou vlnu tsunami, která už dorazila na pobřeží japonských ostrovů a ničí vše, co jí stojí v cestě, včetně domů, lodí a aut.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 10 minutami

Platnost řidičských průkazů se kvůli frontám prodlouží

Platnost řidičských průkazů se prodlouží, nyní propadlé doklady tak nebude nutné měnit. Opatření zatím platí po dobu nouzového stavu, ministerstvo dopravy však navrhuje jeho pokračování až do konce března, oznámil dnes úřad. Pracoviště registru vozidel a řidičů byla v minulých dnech v některých městech kvůli zkrácené pracovní době přehlcená a vytvářely se dlouhé fronty.

Opatření, na kterém se resort dopravy dohodl s ministerstvem vnitra, platí pro řidičské průkazy a průkazy profesní způsobilosti řidiče. "Za předpokladu, že uplynula doba platnosti dokladů v době trvání nouzového stavu, se hledí na tyto doklady jako na platné, respektive držitelé těchto dokladů nebudou za výkon činnosti realizovaný s dokladem, jenž v době nouzového stavu pozbyl plynutím času své platnosti, v přestupkovém řízení postihováni," stojí v metodickém stanovisku ministerstva dopravy, které dnes dostaly jednotlivé úřady.

Další zprávy