Japonskem se přehnal tajfun Vongfong, vyžádal si dva mrtvé

ČTK ČTK
14. 10. 2014 13:42
Téměř sto lidí je zraněno a jeden člověk se pohřešuje. Tajfun přinesl i silné deště a zkomplikoval dopravu, zrušeno bylo přes 600 letů.
Tajfun Vongfong zapříčinil silný vítr v Japonsku, 14.října
Tajfun Vongfong zapříčinil silný vítr v Japonsku, 14.října | Foto: Reuters

Tokio - Dva mrtvé a téměř stovku zraněných si vyžádal tajfun Vongfong, který se v uplynulých dnech přehnal přes Japonsko.

V noci na úterý živel přinesl silné lijáky do metropole Tokia a poté opustil souostroví a zamířil nad Pacifik, napsala agentura Reuters.

Vongfong byl nejsilnějším tajfunem, který letos Japonsko zasáhl. Po počátečním úderu na jihojaponské souostroví Okinawa ale zeslábl na tropickou bouři a později tropickou níži.

V pondělí tajfun zkomplikoval dopravu téměř po celém Japonsku. Zrušeno bylo přes 600 letů, dalších 60 letů má být ještě odvoláno v průběhu úterý, oznámila japonská televize NHK. Nad Tokiem se ale ráno opět rozsvítilo slunce a příměstské vlaky se vrátily k běžnému provozu.

Mohutné srážky dál sužují sever Japonska. Vysoké přílivové vlny zaplavily pobřežní oblast kolem města Kesennuma, která byla zdevastována ničivým zemětřesením a tsunami z března 2011.

Kvůli tajfunu Vongfong bylo v Japonsku preventivně vyzváno k evakuaci více než 800 tisíc lidí, přerušení dodávek elektřiny postihlo přes 150 tisíc domácností, sdělila televize NHK.

Mezi mrtvými je 90letý muž, který byl nalezen v poli v zavlažovacím příkopu, a 72letý muž, který se utopil. Kromě toho utrpělo 96 lidí zranění a jeden člověk se pohřešuje, uvedla televize NHK.

Vongfong je už druhý tajfun, který zasáhl Japonsko během jediného týdne. Tajfun Phanfone předtím zabil v zemi devět lidí, mezi nimiž byli tři američtí vojáci ze základny na Okinawě.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy