Japonská "černá vdova" otrávila tři milence pomocí briket. S odvoláním neuspěla, bude popravena

ČTK ČTK
15. 4. 2017 9:16
Japonka Kanae Kidžimaová (42), která zavraždila tři milence a vysloužila si přezdívku "černá vdova", neuspěla s posledním odvoláním k Nejvyššímu soudu a čeká ji poprava. Vykonává se oběšením, zpravidla až několik let po rozsudku. Informoval o tom zpravodajský server BBC News. Případ této "černé vdovy" není v Japonsku ojedinělý.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Tokio -  Nyní 42letá Japonka Kanae Kidžimaová se v roce 2009 seznámila přes internet se třemi muži z Tokia, kterým bylo 41, 53 a 80 let. Nejprve z nich vymámila finanční dary a půjčky, a poté je uspala prášky na spaní a otrávila oxidem uhelnatým ze zapálených briket, aby peníze nemusela vracet.

Obhájci se snažili dokázat, že je možné, že se muži otrávili sami, ale neuspěli, i když žaloba stavěla převážně na nepřímých důkazech. Poprava, která se v Japonsku vykonává oběšením, může následovat až za několik let. Existenci trestu smrti podporuje většina japonské veřejnosti.

Případ této "černé vdovy" není ojedinělý. V japonské vazbě nyní čeká na soud 70letá žena, která je obviněná, že zabila několik mužů.

Termín černá vdova se odvozuje od samičky pavouka snovačky jedovaté, která po páření samečka sežere.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Testy v Premier League přinesly jeden případ nákazy v Tottenhamu

Další vlna testování v anglické fotbalové Premier League před plánovaným restartem soutěže 17. června přinesla jeden pozitivní výsledek na koronavirus. Tottenham potvrdil, že nákaza se objevila u člena klubu, jenž neměl příznaky covidu-19.

Pozitivní test pochází z pondělního a úterního testování celkem 1197 osob. Předchozí tři vlny odběrů po návratu fotbalistů k týmovým tréninkům přinesly 12 pozitivních výsledků.

Nejbohatší soutěž světa se kvůli koronavirové pandemii nehraje od března. Do konce sezony zbývá devět kol, během dvou týdnů do restartu ligy kluby čekají ještě přípravné zápasy. Tabulku vede s obřím náskokem 25 bodů Liverpool, jemuž stačí dvakrát vyhrát, aby se po třiceti letech stal mistrem.

Další zprávy