"Černá vdova" zavraždila tři partnery, dostala trest smrti. Na seznamkách schválně hledala boháče

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
7. 11. 2017 10:51
Japonská "černá vdova" Čisako Kakehiová dostala trest smrti za zavraždění tří svých partnerů. Záměrně na seznamkách hledala zámožné muže, které pak otrávila kyanidem a zdědila jejich jmění.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Tokio - Zavraždila tři své partnery a pokusila se zabít i toho čtvrtého. Japonský soud v úterý odsoudil Čisako Kakehiovou k trestu smrti.

Černá vdova, jak ženě přezdívala japonská média, si na internetové seznamce hledala zámožné muže, které potom zabíjela kyanidem.

Soud v Kjótu uložil Kakehiové trest smrti oběšením. Žena podle něj v letech 2007 až 2013 zavraždila svého manžela a další dva životní partnery. O vraždu čtvrtého muže se pokusila, píše britský server The Guardian.

Motivem jejích činů byla snaha získat majetek svých obětí. Na internetu se totiž seznamovala pouze s bohatými a bezdětnými muži, které před smrtí přesvědčila k uzavření životní pojistky i závěti v její prospěch.

Celkem Kakehiová tímto způsobem získala v přepočtu asi 200 milionů korun. O většinu majetku ale přišla kvůli špatným investicím.

Po svém zadržení v roce 2014 žena nejprve vinu popírala. Na počátku soudního procesu letos v červnu vypovídat odmítla, později se ale překvapivě přiznala k vraždě svého čtvrtého manžela v roce 2013.

"I kdyby mě popravili už zítra, zemřela bych s úsměvem na tváři," řekla nyní Kakehiová u soudu.

První manžel Kakehiové zemřel v roce 1994 ve věku 54 let. Jejího druhého muže, se kterým se poznala prostřednictvím seznamovací kanceláře, postihl v roce 2006 ve věku 69 let infarkt, který nepřežil.

Třetí manželství černé vdovy skončilo manželovým úmrtím v roce 2008. O rok později přítel Kakehiové podlehl údajně rakovině.

V dubnu 2012 byla v Japonsku odsouzena k trestu smrti jiná "černá vdova", Kanae Kidžimaová. Ta zavraždila tři muže, které poznala přes internetové seznamky. Vylákala z nich peníze, a když naléhali na jejich vrácení, omámila je prášky na spaní a udusila oxidem uhelnatým. S odvoláním k Nejvyššímu soudu Kidžimaová letos v dubnu neuspěla.

Termín černá vdova se odvozuje od samičky pavouka snovačky jedovaté, která po páření samečka sežere.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Soud odmítl žalobu kraje na šumavský národní park a ministerstvo kvůli zónám

Krajský soud v Českých Budějovicích odmítl žalobu Jihočeského kraje na šumavský národní park a ministerstvo životního prostředí kvůli poslednímu návrhu zón území. Soud uvedl, že na rozhodování ve sporu nemá pravomoc. ČTK to dnes řekl právní zástupce NP Šumava Miloš Tuháček. Kraj se na soud obrátil s tvrzením, že jej národní park i ministerstvo prakticky vyloučily z jednání o rozčlenění zón ochrany přírody.

"Podobné záležitosti by asi měl spíše řešit Ústavní soud," řekl Tuháček. Krajský soud v odůvodnění usnesení uvedl, že kvůli absenci základní podmínky řízení mu nezbylo než žalobu odmítnout. Proti rozhodnutí je možné podat kasační stížnost k nejvyššímu správnímu soudu.

Jihočeský kraj žalobou reagoval na loni projednávanou takzvanou zonaci, která navrhovala park rozdělit na čtyři území s rozdílným přístupem. Návrh počítal s tím, že nejpřísnější režim, v němž se nesmí zasahovat, platí pro 27 procent rozlohy NP Šumava. Rozdělení zón kritizovali někteří vědci, kteří tvrdili, že území s nejpřísnějším režimem by mělo zabírat až polovinu parku.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Testy v Premier League přinesly jeden případ nákazy v Tottenhamu

Další vlna testování v anglické fotbalové Premier League před plánovaným restartem soutěže 17. června přinesla jeden pozitivní výsledek na koronavirus. Tottenham potvrdil, že nákaza se objevila u člena klubu, jenž neměl příznaky covidu-19.

Pozitivní test pochází z pondělního a úterního testování celkem 1197 osob. Předchozí tři vlny odběrů po návratu fotbalistů k týmovým tréninkům přinesly 12 pozitivních výsledků.

Nejbohatší soutěž světa se kvůli koronavirové pandemii nehraje od března. Do konce sezony zbývá devět kol, během dvou týdnů do restartu ligy kluby čekají ještě přípravné zápasy. Tabulku vede s obřím náskokem 25 bodů Liverpool, jemuž stačí dvakrát vyhrát, aby se po třiceti letech stal mistrem.

Další zprávy