Janované pohřbili první oběti zříceného mostu, rozloučit se přišly tisíce lidí

Janované pohřbili první oběti zříceného mostu, rozloučit se přišly tisíce lidí
V pavilonu Jeana Nouvela na janovském výstavišti se odehrál státní pohřeb 19 lidí, kteří byli mezi 43 oběťmi úterního pádu Morandiho mostu.
Smuteční obřad sloužil janovský arcibiskup Angelo Bagnasco.
"Je zřejmé, že jakákoli slova, i kdyby byla míněna sebeupřímněji, jsou tváří v tvář této tragédii nedostatečná," řekl arcibiskup Bagnasco, podle nějž neštěstí vytvoří trvalou jizvu v srdci Janova.
Ceremonie se účastnili i italský prezident Sergio Mattarella a premiér Giuseppe Conte. Prezident Mattarella dopoledne navštívil místo neštěstí a mluvil tam se záchranáři, kteří dosud prohledávají trosky.
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters ČTK Zahraničí, Reuters, ČTK
Aktualizováno 18. 8. 2018 16:44
V pavilonu Jeana Nouvela na janovském výstavišti se odehrál státní pohřeb 19 lidí, kteří byli mezi 43 oběťmi úterního pádu Morandiho mostu. Smuteční obřad sloužil janovský arcibiskup Angelo Bagnasco, ceremonie se zúčastnili i italský prezident Sergio Mattarella a premiér Giuseppe Conte. Na pohřeb dorazilo asi 5000 lidí, kromě pozůstalých i představitelé samosprávy, zástupci záchranářů nebo hráči dvou janovských fotbalových klubů.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy