Mimořádná zpráva

Jako první z republikánů opustil klání o Bílý dům bývalý guvernér Texasu

ČTK ČTK
12. 9. 2015 8:06
Prvním ze sedmnácti republikánských kandidátů, který vzdal svou kampaň na prezidenta USA, se stal Rick Perry. Nejdéle sloužící texaský guvernér se potýkal s nedostatkem sponzorů a jeho šance na zvolení byly podle průzkumů veřejného mínění malé. Republikánská strana má "plno báječných kandidátů", prohlásil.
Rick Perry, bývalý guvernér Texasu a republikánský kandidát na prezidenta.
Rick Perry, bývalý guvernér Texasu a republikánský kandidát na prezidenta. | Foto: Reuters

Washington - Z klání o republikánskou nominaci na kandidaturu na prezidenta Spojených států odstoupil někdejší texaský guvernér Rick Perry. Stal se tak prvním ze sedmnácti republikánských uchazečů, kteří kandidaturu vzdali, poznamenala agentura DPA.

"Končím svoji kampaň na prezidenta Spojených států," prohlásil v pátek Perry v projevu k příznivcům v St. Louis. Dodal, že Republikánská strana má plno báječných kandidátů, proto odstupuje bez obav o budoucnost. "Odstupuji s vědomím, že naše strana je v dobrých rukách," dodal.

Perryho odstoupení není nijak překvapující, neboť průzkumy veřejného mínění mu nedávaly žádnou šanci, nebyl pozván ani na první dvě významné republikánské nominační debaty. Klíčovým problémem v jeho kampani byl nedostatek sponzorů, takže musel přestat platit některým členům svého volebního týmu.

Perry, který byl nejdéle sloužícím guvernérem Texasu v historii, úřad zastával od roku 2000 až do letošního ledna, se o republikánskou nominaci ucházel již podruhé, poprvé zamýšlel kandidovat ve volbách v roce 2012. Ačkoli byl tehdy po oznámení kandidatury považován za nadějného účastníka nominačního klání, brzy jeho kampaň dostala po sérii přešlapů trhliny, takže nakonec ze souboje odstoupil. Analytici tehdy jeho výkon v debatách hodnotili jako slabý, v jedné debatě si například nemohl vzpomenout na název ministerstva, které v případě svého zvolení prezidentem chtěl zrušit.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 48 minutami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy