reklama
 
 

Turisty v národním parku na Floridě překvapil obří aligátor. Připomínal dinosaura z Jurského parku

18. 1. 2017 8:45
Čtyřmetrový a skoro čtyřmetrákový aligátor překvapil turisty nedaleko floridské Tampy. Jedné z návštěvnic se obrovské zvíře podařilo natočit. Po zveřejnění videa na sociálních sítích nechtěli lidé věřit, že se nejedná o podvrh.

Washington – Turistům v jednom národním parku poblíž Tampy na Floridě zkřížil v neděli cestu obří aligátor. Zvíře připomínající pravěkého ještěra měřilo odhadem přes čtyři metry a vážilo 360 kilogramů, informovala americká média. Živočicha kráčejícího rozvážným, leč jistým krokem pohotově natočila jedna z návštěvnic.

Podle stanice FOX 13 to byl patrně aligátor známý díky svým hrbolkům na zádech pod přezdívkou Humpback (Hrbáč). Velikost zvířete vedla některé pisatele na sociálních sítích k úvahám, jestli nejde o podvrh, další jej přirovnávali k dinosaurovi nebo scéně jak z Jurského parku.

"Žádný photoshop," uvedla na Facebooku autorka záznamu Kim Joinerová. Dodala, že to byl největší aligátor, jakého kdy viděla, a že při pořizování videa z takové blízkosti byla "trochu nervózní".

Podle floridských ochránců zvířat byl největší aligátor v tomto americkém státě spatřen ve Washingtonově jezeře v okrese Brevard. Měřil téměř 4,5 metru. Samice jsou málokdy delší než tři metry, ale samci mohou narůst do větších rozměrů.

autor: ČTK | 18. 1. 2017 8:45

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama