Svědkem útoku v Londýně byl i polský exministr Sikorski. Natočil video na místě činu

ČTK ČTK
22. 3. 2017 18:47
Bývalý polský ministr zahraničí Radoslaw Sikorski byl ve středu svědkem incidentu před londýnským parlamentem, kde útočník ozbrojený mužem nejprve najel autem do lidí na ulici a následně pobodal policistu, který později svým zraněním podlehl. Sikorski pořídil video z místa činu, když odjížděl z Westminsterského paláce.
Lidé ošetřují zraněné po londýnském útoku. | Video: Radosław Sikorski, Reuters

Londýn - Svědkem středečního incidentu u britského parlamentu, který policie vyšetřuje prozatím jako teroristický útok, byl i bývalý polský ministr zahraničí Radoslaw Sikorski. Na twitteru zveřejnil video, které pořídil z taxíku krátce poté, co útočník najel na Westminsterském mostu do skupiny chodců.

"Auto na Westminsterském mostě právě srazilo nejméně pět lidí," uvedl Sikorski na twitteru. V následujícím tweetu dal svolení všem, kdo chtějí použít jeho video z incidentu na mostě. "V modlitbách jsem s oběťmi," dodal polský exministr.

Sikorski podle agentury AP právě odjížděl z Westminsterského paláce, v němž sídlí britský parlament, když uslyšel cosi, co připomínalo dopravní nehodu. Slyšel jsem "něco jako by auto narazilo do plechu", uvedl.

"Podíval jsem se a viděl osobu ležící na chodníku. Zapnul jsem kameru a viděl lidi ležící na ulici a na chodníku," popsal incident Sikorski polské stanici TVN24.

"Viděl jsem jednu osobu, která nejevila známky života, další muž krvácel na hlavě. Celkem jsem viděl nejméně pět vážně zraněných," dodal bývalý šéf polské diplomacie. Sanitky na místo neštěstí podle něj dorazily za dvě až tři minuty.

Podle dosavadních informací najel muž středního věku asijského vzhledu do lidí na chodníku na Westminsterském mostě, následně dojel k budově britského parlamentu, vystoupil a pobodal jednoho policistu, který později svým zraněním podlehl. Muže posléze zastřelili další policisté.

Podle stanic BBC a Sky News si zřejmě teroristický útok vyžádal přinejmenším čtyři mrtvé a několik vážně zraněných.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy