Jak zlepšit vztahy s Ruskem? "Šukáním," navrhl Zapatero

Roman Gazdík
4. 3. 2009 16:46
Španělský premiér se stal kvůli přeřeknutí hvězdou internetu. Uvnitř: VIDEO
O čem to tu ten Zapatero mluví?
O čem to tu ten Zapatero mluví? | Foto: Reuters

Madrid - Španělský socialistický premiér José Luis Zapatero se stal doslova přes noc hvězdou internetu poté, co před zraky překvapených novinářů pronesl slovo "šukat" (follar). Video s premiérovým přeřeknutím se okamžitě objevilo na internetové stránce YouTube.

Předseda vlády se dopustil tohoto faux pas na tiskové konferenci po setkání s ruským prezidentem Dmitrijem Medveděvem. V projevu, ve kterém se snažil nastínit plán na posílení cestovního ruchu mezi oběma zeměmi.

"Turismus je oblastí zvláštní ekonomické spolupráce ve vztazích mezi Španělskem a Ruskem. Proč? Protože je tu velký nárůst turistů směřujících do Ruska," prohlásil premiér. "Proto jsme vytvořili dohodu na stimulaci, napomáhání, šukání, na... podporu turismu."

Výrazy pro podporu (apoyar) a šukání (follar) znějí ve španělštině podobně a premiér se podle všeho přeřekl. Nenechal se tím však vykolejit a bez hnutí brvou navázal slovem "podporovat".

Podle agentury Reuters odmítla kancelář předsedy vlády incident komentovat.

V žebříčku videí, o kterých se na internetu nejčastěji mluví, kompilovaném stránkou www.viralvideochart.com zaujímá Zapaterův klip nyní druhé místo.

 

Právě se děje

Další zprávy