Jak se otepluje planeta: Většina teplotních rekordů padla v posledních letech

Zahraničí Zahraničí
29. 5. 2021 15:55
Planeta se otepluje nejvíc v historii měření. Koncentrace emisí oxidu uhličitého, který se na růstu teplot významně podílí, je nejvyšší za poslední minimálně čtyři miliony let. V jakém stavu je Země? A co to znamená pro Česko a každého z nás? Deník Aktuálně.cz se tématu klimatických změn dlouhodobě věnuje a postupně připomíná klíčové statistiky.

Planeta se otepluje nejvíc v historii měření. Koncentrace emisí oxidu uhličitého, který se na růstu teplot významně podílí, je nejvyšší za poslední minimálně čtyři miliony let. V jakém stavu je Země? A co to znamená pro Česko a každého z nás? Deník Aktuálně.cz v loňském roce publikoval desítky reportáží, fotogalerií i videí věnovaným klimatickým změnám. Nyní speciální projekt Planeta v nouzi vrcholí velkou infografikou.

Za podpory společností E.ONKomerční bankaVodafone

Vše, co jsme vydali ve speciálu Planeta v nouzi

Deník Aktuálně.cz v letošním roce v rámci projektu Planeta v nouzi publikoval desítky reportáží, rozhovorů, fotogalerií i videí osobnostní českého veřejného dění, které v nich apelovaly, abychom hrozbu klimatické změny brali vážně. Všechny publikované materiály, včetně velké zářijové interaktivní grafiky, naleznete ZDE. Dejte o nich vědět pod hashtagem #PALINASKLIMA.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy